برگزاری دوره تکمیلی مطبوعات برای ۶۰۰۰۰ نفر از دانشجویان خبرگزاری بنا به صورت آموزشی


چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۸:۰۵

تهران (پانا) – مدیر اجرایی خبرگزاری پانا از برگزاری دوره تکمیلی خبرنگاری برای ۶۰ هزار دانشجوی خبرنگاری این رسانه ها در سراسر کشور خبر داد.

فرشت مرادی در گفت و گو با پانا گفت: هم اکنون دوره تکمیلی آموزش خبرنگاران برای ۶۰ هزار دانشجوی خبرنگاری پانا به صورت حضوری و آنلاین در استان های کشور در حال برگزاری است.

وی افزود: با توجه به رویکردهای جدید وزارت آموزش و پرورش که بخش مهمی از آن از طریق وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ و سازمان دانش آموزی در حال پیگیری است، در تلاش هستیم تا خبرگزاری پانا و آموزش خبرنگاری را به طور کامل با این وزارتخانه هماهنگ کنیم. اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش.»

این فعال رسانه ای ادامه داد: یکی از محورهای مورد تاکید در بسته انقلابی خبرگزاری پانا، آموزش اجتماعی، توانمندسازی و ارتقای فرهنگ رسانه ای دانش آموزان است که بر این اساس معلمان این خبرگزاری در سراسر کشور آموزش های لازم را برای تحقق این مهم فرا گرفته اند. اهداف و در حال حاضر ارائه آموزش روزنامه نگاری به خبرنگاران دانشجوی اضافی در بنا.

مرادی با اشاره به محورهای محوری و سرفصل های این دوره تکمیلی گفت: از آنجایی که اصول اولیه خبر نویسی و تهیه محتوای رسانه ای در گذشته به دانشجویان خبرنگاران بنا آموزش داده شده است، در دوره تکمیلی تاکید شده است. تربیت اجتماعی، دینی و دینی دانش آموزان.

خبرگزاری خصوصی بنا

مدیرعامل خبرگزاری پانا گفت: روز مهم ما این است که دانش آموزان بتوانند ایده های بلندی که در دوره های آموزشی بر آن تاکید شده بود را در فعالیت های خبری خود پیاده کنند و این هنر رسانه ای خبرگزاری پانا است و با توجه به اینکه سرشماری ۶۰ هزار نفری آن بی نظیر است، هنر رسانه ای خبرگزاری پانا محسوب می شود.

وی همچنین درباره پیامدهای تربیتی آموزش خبرنگاری طلاب خاطرنشان کرد: امروز شاهد آن هستیم که ۳۱ دانشجو خبرنگار اهل بناء به صورت داوطلبانه و خودجوش راهی کربلای معلی و نجف اشرف شدند تا به جمع معنوی و شگفت انگیز مسلمانان جهان بپیوندند. جهان در اربعین حسینی بر حضور کودکان و نوجوانان کشورهای اسلامی تاکید کرد که باید پوشش دهند.

و این فعال رسانه ای ادامه داد: همچنین در ایام سوگواری «خانواده من از عسل» شاهد بودیم که ۴۰۰ محتوای رسانه ای مرتبط با این سوگواره از سراسر کشور در خبرگزاری بنا منتشر شد که این موارد حاکی از آن است که فعالیت خبرنگار این خبرگزاری از ۶۰۰۰۰ دانش آموز در فعالیت های «آموزشی» جامع و در خدمت اهداف عالی نظام آموزشی است.

مرادی با اشاره به مصاحبه اخیر حجت الاسلام و المسلمین نکزاد، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزشی، از تمایل فعالان جهادی حوزه برای همکاری با خبرگزاری بنا در تربیت خبرنگاران افزود. . : «خبرگزاری بنا به پیشنهاد دبیر محترم ستاد همکاری املاک، آموزش و پرورش از تعامل با این خبرگزاری استقبال می کند و امیدواریم این تعاملات گام مهمی در جهت تحقق مأموریت ها و اهداف آموزشی ذکر شده در مبانی باشد. سند تحول».