با جاذبه های سواحل صخره ای چابهار آشنا شوید


چابهار

تهران (پانا) – یکی از جذاب ترین مقاصد برای گردشگران، ساحل صخره ای چابهار است که بیشتر به دلیل موج های خروشان و موج شکن هایش معروف است.

به گزارش انجمن ۲۴، شهر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است. این شهر تنها بندر تجاری ایران است که مستقیماً به دریای عمان و اقیانوس هند متصل است. به همین دلیل از نظر کشتیرانی و اقتصادی این بندر در منطقه جنوب شرق کشور و شهرستان چابهار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما چابهار یکی از مراکز گردشگری ایران است که به شهر بهار جاودانه شهرت دارد.

چابهار یکی از زیباترین سواحل ایران را دارد. یکی از این سواحل دریای بزرگ یا سواحل صخره ای است. این ساحل همانطور که از نامش پیداست با صخره هایش با دیگر سواحل متفاوت است. در این منطقه، تخته سنگ های بزرگ ضربه گیر امواج اقیانوس هستند و آب دریا را به آسمان پرتاب می کنند و منظره بی نظیری را ایجاد می کنند.

امواج دریا در تمام روزهای سال با فشار زیاد به سواحل صخره‌ای برخورد می‌کنند، اما با وزش بادهای موسمی از اقیانوس، امواج سریع‌تر و شدیدتر می‌شوند و پس از برخورد به صخره‌ها به ارتفاع می‌رسند. بیش از ۱۵ متر. این موضوع ساحل صخره ای چابهار و امواج آن را برای گردشگران بسیار جذاب می کند.

بهترین زمان برای سفر به ساحل سنگی چابهار

چابهار به شهر بهار معروف است، بنابراین زمان بازدید و سفر به چابهار بستگی به شرایط و برنامه ریزی شما دارد. چابهار در فصل بهار و تابستان نسبت به سایر شهرهای جنوبی و ساحلی هوای مطبوع و خنک تری دارد. در فصل پاییز و زمستان هوا چندان سرد نیست و با توجه به اینکه در فصل سرما گرما مطبوع و مطبوع است چابهار و سواحل آن بسیار جذاب است.

سفر به چابهار در تمام فصول سال قابل انجام است و جذابیت خاص خود را دارد، با این حال اگر مشتاق دیدن امواج بلندی هستید که در ساحل صخره ای چابهار به هم می ریزند، بهتر است در اواسط تابستان از این منطقه دیدن کنید. از سواحل آن دیدن کنید.

در اواسط تابستان، یعنی در مرداد ماه، بادهای موسمی به اوج خود می رسند و در این نقطه امواجی که به صخره ها برخورد می کنند به حداکثر ارتفاع خود می رسند. این بادها امواج بزرگی ایجاد می کنند و تماشای انفجار آب در ساحل در هنگام غروب خورشید مطمئنا شگفت انگیز و بسیار دعوت کننده است.

پارک ساحلی صخره ای چابهار در تمام طول سال پذیرای مردم است و از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است، برای بازدید از این سواحل نیازی به پرداخت هزینه نیست.

استراحت در سواحل سنگی چابهار

بهترین جنبه ساحل سنگی چابهار بازدید از امواج آتشفشانی است که هر گردشگری را به وجد می آورد. علاوه بر این، پیاده روی در مسیر ساحل سنگی هنگام غروب بسیار جالب و جذاب است.

همچنین تماشای لاک پشت ها و پرندگان یکی از تفریحاتی است که می توانید در ساحل صخره ای چابهار امتحان کنید. وجود صخره ها این ساحل را برای شنا و ورزش های آبی نامناسب کرده است، بنابراین از شنا در این سواحل خودداری کنید.

و فراموش نکنید که در کنار سواحل صخره ای، غذاهای محلی و ساحلی چابهار را نیز بچشید، محلی ها هستند که ماهی کبابی را با سیار سرو می کنند که می توانید این غذا و طعم بی نظیر آن را از آنها تهیه کنید.

علاوه بر این افراد، رستوران های خوبی نیز در اطراف ساحل صخره ای وجود دارد که غذاهای دریایی متنوعی را در منوی خود ارائه می دهند. طعم و ترکیب غذاهای محلی چابهار بیشتر شبیه به غذاهای هندی است و طعم تند و تند آنها را در هر نوع غذایی می توان حس کرد.