بایدن، کاندیدای عادی بودن، از پاسخ به ویروس کرونا خودداری کند


جو بایدن یک کاندیدای عادی بود و قادر به برقراری ارتباط با آن نبود، به خصوص با توجه به همه گیری.

واضح است که این کاملاً تقصیر او نیست. افزایش دلتا و omicron ایجاد نمی کند. هیچ کس هم انتظار نداشت که واکسن ها همانطور که تبلیغ می شود از عفونت جلوگیری کنند.

با وجود این، در مورد کووید، مانند بسیاری از موارد دیگر، او در تله پایبندی به پایگاه سیاسی خود و مخالفت انعکاسی با هر چیزی که به دونالد ترامپ مرتبط است در یک وضعیت اضطراری بی پایان که در طول زمان به خوبی فرسوده نمی شود، افتاده است.

همه موافق هستند – پس از تلاش‌های اولیه برای تصویب “بهتر ساختن” و تلاش برای بازگرداندن بن بست سنا – که بایدن به یک تنظیم مجدد سیاسی نیاز دارد. قرار است انتخاب او برای دادگاه عالی یک پیروزی بسیار مورد نیاز باشد، اما بعید است که سوزن را زیاد حرکت دهد. در مورد همه‌گیری، بایدن، در تئوری، این شانس را دارد که مسیر خود را به شکلی مهم تغییر دهد.

بایدن با اتخاذ رویکردی برای زندگی با کووید و بازگشت به حالت عادی، می‌تواند به طور سودمندی علیه جنسیت بازی کند، با تغییر افکار عمومی همسو شود و واقعیت سال سوم همه‌گیری را تشخیص دهد، زمانی که واکسن‌ها و تقویت‌کننده‌ها به راحتی در دسترس هر کسی است که می‌خواهد. آنها

حتی فکر کردن به چنین رویکردی روزی متهم به بی‌احتیاطی غیرقابل تحمل می‌شد. در برخی مناطق، هنوز هم همینطور است. اما عموم مردم در این مسیر حرکت می‌کنند: یک نظرسنجی جدید مونموث نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از مردم با این جمله موافقند، “زمان آن رسیده که بپذیریم که کووید اینجاست و ما فقط باید به زندگی خود ادامه دهیم.”

جای تعجب نیست که ۸۹ درصد جمهوری خواهان موافق هستند. اما ۷۱ درصد از مستقل‌ها و تقریباً نیمی از دموکرات‌ها همینطور هستند.

یک نظرسنجی نشان داد که 70 درصد از مردم موافق هستند که زمان آن فرا رسیده است "ما به زندگی خود ادامه می دهیم" با COVID-19.
یک نظرسنجی نشان داد که ۷۰ درصد از مردم موافق هستند که زمان آن فرا رسیده است که با COVID-19 “به زندگی خود ادامه دهیم”.
AP Photo / Seth Wenig، فایل

نظرسنجی ان‌بی‌سی نیوز از مدارس، همین نوع شکاف حزبی را نشان داد. بر اساس این نظرسنجی، ۶۵ درصد از مردم بیشتر نگران عقب ماندن کودکان از نظر تحصیلی بودند و تنها ۳۰ درصد بیشتر نگران جلوگیری از گسترش کووید بودند.

باز هم، جمهوری‌خواهان و مستقل‌ها قاطعانه در یک طرف بودند – ۸۷٪ و ۶۶٪ بیشتر نگران این بودند که از دست دادن یاد بگیرند – و دموکرات‌ها با ۴۳٪ نگران بودند که بچه‌ها در آکادمی شکست بخورند.

در یک نظرسنجی بزرگ بنیاد خانواده کایزر، ۵۱ درصد از دموکرات‌ها همه‌گیری را بزرگ‌ترین مشکل پیش روی کشور خواندند، در حالی که تنها ۲۸ درصد از مستقل‌ها و ۱۹ درصد از جمهوری‌خواهان این کار را کردند.

این نشان می‌دهد که واکنش به کووید به یک مسئله مهم تبدیل شده است – دموکرات‌ها می‌توانند با پایگاه خود، که بیشتر روی حفظ محدودیت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، بازی کنند، تنها در معرض خطر بیگانگی رای‌دهندگان گسترده‌تر.

بایدن، که مدیریتش با کووید محبوبیت کمتری دارد، نشانه‌هایی از درگیری را نشان می‌دهد. کاخ سفید توصیه کرد در شروع افزایش Omicron وحشت نکنید و حتی در تابستان گذشته در مورد اعلام استقلال از ویروس صحبت کرد.

اگر می‌خواهد وارد مرحله جدیدی از همه‌گیری شود، بایدن اقدامات لازم را انجام دهد.
اگر می‌خواهد وارد مرحله جدیدی از همه‌گیری شود، بایدن اقدامات لازم را انجام دهد.
عکس: لیا مهلیس/ رویترز

اما رئیس جمهور نتوانست توضیح دهد که معتقد است ما وارد مرحله جدیدی در همه گیری شده ایم. همانطور که متیو ایگلسیاس، نویسنده چپ میانه غیر ارتدوکس اشاره می کند، دولت بایدن ممکن است فکر کند که به حالت عادی پذیرفته است، اما آنچه واقعا انجام شده این است که “افراطی ترین افراد در سلامت عمومی دیوانه شوند.”

اگر دولت بخواهد بیانیه‌ای بدهد، می‌تواند قاطعانه علیه اتحادیه معلمان در مورد باز نگه داشتن مدارس و جانبداری از والدین و فرزندان بر گروه ذینفع دموکراتیک مخالفت کند. او می‌توانست راهنمایی‌های غیرقابل دفاع خود را در مورد پنهان‌کاری مدارس ملایم کند و فوراً راه را برای مناطق مدرسه محلی باز کند تا وظایف خود را افزایش دهند. پوشاندن ماسک فدرال می تواند به دستورات سفر پایان دهد.

اما کار بر روی هر یک از این اقدامات می تواند به معنای دور زدن افراد مترقی، تحمل توبیخ های تک بعدی کارشناسان بهداشت عمومی و مقایسه با دونالد ترامپ، یا بدتر از آن، گلن یانگکین و ران دیسانتیس باشد.

بنابراین، با تغییر شرایط، پرزیدنت بایدن نمی تواند با آنها تغییر کند، و زندگی عادی را برای مدت نامحدودی متوقف می کند.

توییتر: جاسازی توییترژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر