بازرسان استاندارد فروش نازل های سوخت مایع را کنترل می کنند


چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ – ۱۰:۴۴

گازوئیل

تهران (پانا) – مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: بیش از ۹۹ درصد نازل های سوخت در استان تهران استاندارد هستند و شهروندان در هنگام سوخت گیری به برچسب استاندارد چسبانده شده به نازل ها توجه کنند.

به گزارش اداره کل استاندارد استان تهران، عباس نوری افزود: در بازرسی از نازل های جایگاه های سوخت مایع استان توسط بازرسان استاندارد مشخص شد که در سه ماهه نخست امسال تنها کمتر از ۱ درصد نازل ها با الزامات استاندارد مطابقت نداشتند و به منظور ترمیم عیوب از مسیر حذف شدند.

وی با اشاره به تست فصلی هر نازل، نحوه رفع عیوب نازل های غیر استاندارد را تشریح کرد و گفت: در صورتی که نازل مربوطه قابل تعمیر باشد، توسط واحد مهندسی شرکت نفت تعمیر و پس از تایید در تست مجدد، علامت گذاری، در غیر این صورت نازل از چرخه استهلاک حذف می شود.

این مقام مسئول همچنین نحوه چسباندن برچسب و تست نازل های بنزین را تشریح کرد و ادامه داد: ابتدا ممتحن به صورت چشمی نمایشگر پمپ، شلنگ دسته نازل، شکل پمپ را کنترل می کند و در صورت مناسب بودن ظاهر، اندازه گیری را مشخص می کند. ظروف در استانداردهای مربوطه (پنج، ۱۰ و ۲۰ لیتری)، آزمایشات .

نوری بر علاقه شهروندان به برچسب روی نازل ها تاکید کرد و گفت: در صورت تایید کارکرد نازل، برچسبی به موازات فصل سال چسبانده می شود که در بهار سبز، تابستان قرمز، زرد است. پاییز و سفید در زمستان.