بارش باران در ۹ استانداری کشور – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; صادق ضیاء وی گفت: امروز در گیلان، مازندران و گلستان در برخی مناطق به ویژه در ارتفاعات بارش باران و رعدوبرق پیش بینی می شود. همچنین در برخی مناطق اردبیل، خراسان شمالی، شمال شرق آذربایجان، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات خزر و زنجان رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

وی افزود: روز دوشنبه (۱۳ مهرماه) در برخی مناطق گیلان، مازندران و شرق اردبیل بارندگی خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور، از سه شنبه تا پنج شنبه (۱۴ تا ۷ مهرماه) در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

و زایان ادامه داد: در روزهای سه شنبه و پنجشنبه (۱۴ و ۱۷ مهرماه) در برخی مناطق گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود: دمای امروز و فردا در شمال شرق، شمال غرب و استان های ساحلی دریای خزر کاهش می یابد و از سه شنبه تا پنجشنبه به تدریج افزایش می یابد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات جوی، امروز و فردا در شرق، شمال شرق، جنوب غرب و بخش هایی از مرکز و جنوب شرق کشور و از سه شنبه تا پنجشنبه در شرق کشور. . بادهای نسبتاً شدید تا نسبتاً شدید به ویژه در منطقه زابل می وزد و در مناطقی که در معرض گرد و غبار زیاد قرار دارند می‌وزد.

ضیان خاطرنشان کرد: امروز و فردا دریای خزر و از امروز تا پنجشنبه خلیج فارس متلاطم و متلاطم خواهد بود.

همانطور که رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۱۳ مهر) در بعدازظهر نیمه ابری و غبارآلود و افزایش ابر خواهد بود. ، گاهی وزش باد با دمای حداقل ۲۱ درجه سانتیگراد و دمای حداکثر ۲۱ و ۳۲ درجه سانتیگراد و سه شنبه ۱۴ مهرماه صاف تا کمی ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد درجه سانتیگراد

ضیاء در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۱۴ مهرماه) اهواز با دمای ۴۱ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۵ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور است.