بارش باران در ۱۰ استانداری کشور / سرما – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; صادق ضیاء وی درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز در برخی مناطق اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان بارش باران و گاهی همراه با رعد و برق و باد شدید.

وی با بیان اینکه این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در روز شنبه در خراسان شمالی و خراسان شمالی نیز اتفاق خواهد افتاد، تصریح کرد: در این روز بارش ها در گیلان و مازندران شدیدتر خواهد بود. همچنین در ارتفاعات زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی، روز یکشنبه در برخی مناطق سواحل دریای خزر، اصفهان، شمال فارس، یزد و همچنین در غرب کشور بارش باران و وزش باد پراکنده پیش بینی می شود. .

پیش بینی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوب مرکزی و غربی البرز در دوشنبه، شیائان وضعیت جوی کشور را در روز سه شنبه: بعلاوه میزان بارندگی نواحی فوق بخش هایی از دامنه های زاگرس مرکزی و شمال شرقی را در بر می گیرد. همچنین در این مدت بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

وی همچنین گفت: دمای هوا در روزهای جمعه و شنبه در نواحی شمالی کشور بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می یابد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات اقلیمی، امروز شرایط برای تشکیل توده گرد و غبار بر فراز کشور عراق و انتقال آن به استان های مرزی غرب و جنوب غرب کشور فراهم است.

ضیاء تصریح کرد: سرعت وزش باد از روز دوشنبه در دامنه های جنوبی البرز، شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مرکزی و روز سه شنبه علاوه بر این مناطق در شمال شرق و جنوب شرق کشور و در برخی از این مناطق افزایش می یابد. طوفان خواهد بود و خاک نیز شامل خواهد شد.

وی همچنین از مواج بودن دریای خزر در روزهای جمعه، شنبه و سه شنبه خبر داد.

آنطور که رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۶ آبان) نیمه ابری تا ابری گاهی طوفانی و پراکنده خواهد بود. حداقل دما ۱۴ و حداکثر دما ۲۳. یکشنبه ۸ آبان نیمه ابری و وزش باد، به تدریج کاهش ابر، گاهی مه رقیق با حداقل دما ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی گراد.

ضیاء در پایان گفت: امروز (۱۵ آبان) اهواز با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و فردا (۱۶ آبان) الاهواز و بندرعباس با دمای ۳۴ درجه سانتیگراد گرمترین مراکز استانهای کشور طی امروز هستند. و فردا. (۱۵ و ۱۶ آبان) شهرکرد با دمای ۰.۱ درجه سانتی گراد سردترین مرکز استان است.