ایران برای نهایی کردن توافق در نیویورک آماده بود – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; عباس سلیمی نمین درباره ارزیابی سفر رئیس جمهور به نیویورک گفت: با توجه به حجم تبلیغات علیه ایران در رسانه های خارجی، باید از هر فرصتی برای گفتگو با کشورها و نمایندگان کشورها استفاده کنیم. به همین دلیل سفر آقای رئیسی به نیویورک قابل توجه بود.

وی افزود: اکثریت نمایندگان کشورها در سالن برای شنیدن سخنان آقای رئیسی نشان دادند که می خواهند مستقیماً مواضع و نظرات رئیس جمهور کشورمان را بشنوند. آقای رئیسی بحث حق ایران را مطرح کرده است که عدالت حکم می کند از حق ایران در ماجرای شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی دفاع کند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی ارائه تصویر سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در مجمع عمومی سازمان ملل را اقدامی نمادین مناسب توصیف کرد و گفت: این اقدام نشان داد چه کسانی در مقابل تروریسم ایستادند و چه کسانی از تروریسم حمایت می کنند. کار آقای رئیسی بار دیگر هزینه های سنگینی را که ایران در جنگ علیه تروریسم توسط آمریکا، انگلیس و صهیونیسم پرداخته، به جهانیان یادآوری کرد.

وی ادامه داد: آقای رئیسی تیم مذاکره کننده هسته ای را با خود به آمریکا برد و این بدان معناست که اگر آمریکایی ها با شروط ایران به ویژه در زمینه تضمین موافقت کردند، ایران در سفر آقای رئیسی به نیویورک آماده بود. • مذاکرات به نتیجه نهایی خود می رسد. متأسفانه آنها جنجالی به راه انداختند که مانع از وقوع این امر شد.

سلمی نمین گفت: شاید برخی بگویند سفر آقای رئیسی به نیویورک می توانست برنامه ریزی بهتری داشته باشد، اما این ارزیابی ها ذهنی است. رسانه ها و مخالفان غربی تبلیغات زیادی را علیه سفر آقای رئیسی به نیویورک انجام دادند و از برگزاری تجمعات اعتراضی صحبت کردند، اما آقای رئیسی با بی توجهی به این فضا، برای نشان دادن این موضوع فاصله ای را از سازمان ملل تا محل اقامت خود طی کرد. نه آنجا و نه از این تبلیغات می ترسد.