اوکراینی ها خود را برای حمله احتمالی روسیه مسلح می کنند


کیف، اوکراین – در حالی که حال و هوای خیابان ها آرام و جمع شده است، اوکراینی ها در پشت پرده خونسردی در حال تمرین برای مبارزه زندگی خود هستند.

ده‌ها هزار نفر از مردم عادی در سراسر کشور اروپای شرقی در حال یادگیری استفاده از سلاح، انجام کمک‌های اولیه و انجام سایر مهارت‌های مربوط به جنگ هستند، زیرا تهدید تهاجم روسیه هر روز افزایش می‌یابد.

شهروندان به امید زنده ماندن از یک حمله و رویارویی با همسایه متخاصم خود به متخصصان مختلف و حتی فقط اعضای خانواده مراجعه می کنند.

ولاد هوربوتز، جراح و پزشک داوطلب، به The Post گفت: «دختر من که اکنون ۲۳ ساله است، به من یاد داد که چگونه تیراندازی کنم.

وی افزود: چکمه های روسیه روی زمین فاجعه بار خواهند بود و ما به راه صلح آمیز تفنگ اعتقاد داریم.

دولت فدرال از اوکراینی‌ها خواسته است تا یک چمدان از مایحتاج خود از جمله «آب، لباس، وسایل بهداشتی، داروها، ابزار، تجهیزات حفاظت فردی و غذا» را آماده نگه دارند.

  یک سرباز اوکراینی در 03 فوریه 2022 در یک آشپزخانه موقت در خارج از Zolote، اوکراین دیده می شود.
یک سرباز اوکراینی در یک آشپزخانه موقت در خارج از Zolote، اوکراین در فوریه دیده می شود. ۳، ۲۰۲۲.
خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ

در پایتخت کیف، مردم در تلاش هستند تا بیمارستان‌های زیرزمینی را که در انقلاب سال ۲۰۱۴ مورد استفاده قرار گرفتند، احیا کنند، زیرا پناهگاه‌های اضطراری باستانی دوران جنگ جهانی دوم که در سراسر شهر پراکنده بودند در طول دهه‌ها به ناامیدی فرو ریخته‌اند.

هوربوتز گفت: «ما می‌توانیم فوراً فضا را به هر آنچه که لازم است تبدیل کنیم. «بر خلاف مقامات، هیچ تشریفاتی وجود ندارد. ما فقط به هم زنگ می زنیم.»

در دهکده‌ای کوچک در حاشیه کیف، گنادی دروزنکو و همسرش سوتلانا از جمله کسانی هستند که با سلاح‌های شخصی خود تمرین می‌کنند تا در صورت وقوع بدترین اتفاق، آماده تبدیل شدن به جنگجویان چریکی باشند.

یک سرباز اوکراینی در 03 فوریه 2022 در ساختمانی خارج از Zolote، اوکراین نگهبانی می دهد.
یک سرباز اوکراینی در فوریه در ساختمانی خارج از زولوته، اوکراین نگهبانی می دهد. ۳، ۲۰۲۲.
خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ

این زوج که در اواخر دهه ۴۰ زندگی خود هستند، به The Post گفتند که از آنها الهام گرفته شده است که خود را با حقوق اسلحه در ایالات متحده مسلح کنند.

ما همیشه به متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده نگاه می کنیم. این فقط در مورد محافظت از خود نیست، بلکه حفاظت از آزادی و حفاظت از استقلال است. ما اوکراینی‌ها واقعاً معنای متمم دوم را نشان می‌دهیم.»

به نظر او، این کمک مبارزان غیرنظامی مقاومت خواهد بود که می تواند دفاع اوکراین را بسازد یا شکست دهد.

مردم این را می‌دانند و تفنگ‌های شکاری و هر آنچه را که پیدا کنند برای مبارزه خواهند برد. دانشمندان، وکلا، معلمان، اساتید، همه. زنان داوطلب ما نیز بسیار شجاع هستند، نه فقط به عنوان پزشک و در واحدهای پشتیبانی، بلکه با سلاح گرم می جنگند.

یک سرباز اوکراینی در فوریه در ساختمانی خارج از زولوته، اوکراین نگهبانی می دهد.  3، 2022.
یک سرباز اوکراینی در خارج از زولوته، اوکراین در فوریه نگهبانی می‌دهد. ۳، ۲۰۲۲.
خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ

به گفته وزارت امور داخلی، اوکراین تنها کشور اروپایی است که در آن تفاوت‌ها توسط دولت تنظیم نمی‌شود.

در عوض، پس از اخذ مجوز از پلیس، شهروندان مجاز به داشتن تفنگ های نیمه اتوماتیک و تفنگ ساچمه ای هستند.

مقامات تخمین می زنند که حدود یک میلیون قبضه سلاح گرم ثبت شده در کشور وجود دارد و تعداد نامعلومی سلاح غیرقانونی در گردش است.

«در شرق، مردم به جنگ عادت کرده‌اند و می‌دانند که شما باید به مقابله بپردازید. ولودیمیر اولیان، ۴۳ ساله، وزیر سابق زیرساخت اوکراین و یک چهره بلندپایه در حزب مخالف، گفت: در مرکز اوکراین، مردم (در حال درک این موضوع هستند) و ما از این طریق بسیار آمریکایی‌تر شده‌ایم. “ما بحث های زیادی در مورد داشتن سلاح در خانه داریم.”

او می گوید که اوکراینی ها مجاز به تفنگ نیمه خودکار هستند، اما نه تفنگ دستی.

اوملیان ادامه می دهد: «ما می توانیم هر چیزی، حتی تفنگ های تک تیرانداز را در فروشگاه هایمان بخریم، اما آنها نمی توانند خودکار باشند. مجلات معمولاً ده دور هستند، اما توسط قانون پیگرد قانونی ندارند. بنابراین می توانید یک مجله معمولی بخرید و آن را سی دور بسازید.»

یک سرباز اوکراینی در 03 فوریه 2022 در خارج از Zolote، اوکراین، جنگل‌ها را خرد می‌کند.
یک سرباز اوکراینی در ماه فوریه در خارج از زولوته، اوکراین، جنگل‌ها را خرد می‌کند. ۳، ۲۰۲۲.
خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ

او روشن می کند که دفاع از خود “در خون اوکراینی ها” است.

«اگر به تاریخ ما نگاه کنید، اوکراینی‌های قرون وسطایی، هنگام برداشت محصول، همیشه یک سلاح دفاعی در اختیار داشتند. آنها همیشه آماده بودند تا کسی بیاید و حمله کند.» اوملین تأکید می کند. “ما درک می کنیم که باید از شما محافظت شود و از خود محافظت کنید.”

در حالی که تهدید ۲۰۰۰۰ سرباز روسی در مرز این کشور در خاطره اخیر قابل توجه است، اکثر اوکراینی ها که ۴۴ میلیون نفر هستند اشاره می کنند که از پس از انقلاب ۲۰۱۴ خود در وضعیت ناآرامی بوده اند.

انقلاب زمانی آغاز شد که معترضان در فوریه ۲۰۱۴ در میدان نزاله‌ژنوستی، معروف به میدان استقلال، برای مخالفت با حکومت ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهور طرفدار روسیه تجمع کردند.

نیروهای دولتی به سوی یک جمعیت غیرمسلح آتش گشودند و وضعیت مرگبار شد.

«من در فیس بوک پست کردم که آیا هیچ پزشکی علاقه مند به داوطلب شدن برای کمک به مجروحان پس از ضرب و شتم جوانان ما که به طور مسالمت آمیز تظاهرات کرده بودند توسط پلیس ضد شورش بود.

ما یک بیمارستان زیرزمینی ایجاد کردیم زیرا اگر یک تظاهرکننده مجروح می شد و به بیمارستان عمومی منتقل می شد، باز هم می توانست دستگیر شود. درگیری با دولت خودمان تشدید شد تا اینکه بالاخره برخی افراد افراد مختلف را به دست گرفتند.»

در حالی که دولت یانوکوویچ سرنگون شد، بیش از صد نفر جان خود را از دست دادند.

یک سرباز اوکراینی در 03 فوریه 2022 در ساختمانی خارج از Zolote، اوکراین نگهبانی می دهد.
ارتش اوکراین ۲۵۵۰۰۰ پرسنل فعال و تقریباً یک میلیون نیروی ذخیره دارد.
خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ

در پاسخ به برکناری او، روسیه در ماه بعد شبه جزیره کریمه را ضمیمه کرد و بلافاصله با شبه نظامیان “مردان سبز کوچک” به منطقه شرقی دونباس حمله کرد و نبرد وحشتناکی را شعله ور ساخت که هنوز ادامه دارد.

با این حال، در جریان نبرد ایلوایسک در آگوست ۲۰۱۴، زمانی که نیروهای مسلح اوکراین یک ماموریت تهاجمی را برای بازپس گیری شهر استراتژیک ایلوایسک از شورشیان طرفدار روسیه آغاز کردند، گنادی متوجه نیاز به رسمی کردن و احیای تلاش‌های نافرمانی غیرنظامی خود شد.

سربازان اوکراینی محاصره شدند، تعداد آنها بیشتر بود و از آنها بیشتر بود و توافق آنها برای عقب نشینی ایمن از طریق یک راهرو رعایت نشد و منجر به حمام خون شد.

او می گوید: «بسیاری زخمی شدند و جان باختند. “و متخصصان پزشکی کافی برای کمک وجود نداشت.”

تلاش گنادی از آن زمان به بیمارستان سیار داوطلب اول پیروگوف (PFVMH) تبدیل شد که اکنون بزرگترین پروژه غیردولتی کشور است که در مناطق خاصی از استان های دونتسک و لوهانسک کمک های پزشکی ارائه می کند.

علاوه بر این، تهاجمات طرفدار روسیه در سال ۲۰۱۴ نه تنها به تقویت و بازنگری نیروهای مسلح اوکراین منجر شد، بلکه به موجی از مبارزان غیرنظامی مقاومت که آماده پر کردن خلأ بودند، انرژی داد.

گنادی وقتی از برادران اوکراینی خود صحبت می کند با افتخار لبخند می زند.

او ادامه می دهد: «در این مرحله، ما اوکراینی ها بیشتر آمریکایی هستیم تا اروپایی. ما همیشه به هر دولتی مشکوک هستیم و همیشه به دفاع از خود معتقدیم. مردم بیشتر از دولت به خودشان ایمان دارند.»

سربازان اوکراینی در 03 فوریه 2022 در ساختمانی خارج از زولوته، اوکراین نگهبانی می دهند.
در صورت حمله روسیه، مبارزان غیرنظامی مقاومت نقش اساسی در دفاع اوکراین ایفا می کنند.
خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ

و در نتیجه حمایت غرب در هفت سال گذشته، اوکراین اکنون دارای بیش از ۲۵۵۰۰۰ پرسنل فعال و تقریباً یک میلیون نیروی ذخیره است. اما این هنوز در مقایسه با ارتش چند ملیتی ولادیمیر پوتین متشکل از بیش از یک میلیون جنگنده فعال کمرنگ است.

با این وجود، اگر روسیه در هفته های گرگ و میش زمستان دست به اقدامی جسورانه و ترسناک بزند، بسیاری از جناح های مقاومت داوطلبانه با حمایت کمپین های سرمایه گذاری جمعی و الیگارش های ثروتمند می توانند تعیین کننده باشند.

«یک تغییر کلان ذهنیت وجود دارد. ایوان، تاجر ۴۰ ساله کیف، می‌افزاید: دومین پوتینی که از خط عبور کند، اوکراینی‌ها تا سر حد مرگ خواهند جنگید. پوتین ذهنیت ما را درک نمی کند. او فکر می کند ما همه یک ملت هستیم. اما با وجود اختلافاتمان، متحد خواهیم شد.»

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر