اولین شب مراسم عزاداری انباعبدالله الحسین (علیه السلام) در حسینیه امام خمینی(ره)


پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۲:۴۳

کودتا

تهران (پانا) – اولین شب از مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظه العالی) در بیت امام خمینی (ره) برگزار شد. (خدا از او راضی باشد). حسینیه.

در این جشن، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در سخنانی، بندگی را لازمه تجلی خداوند در انسان دانست و حکومت دینی را برای گسترش بندگی و شکل گیری توحید لازم دانست. جامعه گفت: نقش کاریزمای حسینی در پرورش روحیه بندگی و اسیر انسانیت و نجات آن از انواع آلودگی ها بی بدیل است.
در این مراسم جناب آقای محمد حسن مهدی به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، آقای مهدی سماواتی ذکر مصیبت و قرائت دعای شفاعت پرداختند و آقای سید رضا نریمانی به مرثیه سرایی پرداختند.

لازم به ذکر است همزمان با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایش، مراسم عزاداری در حسینیه امام خمینی (رضوان الله علیه) برگزار می شود. رهبر انقلاب اسلامی.

با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی، امسال نیز مانند دو سال گذشته این مراسم بدون ازدحام جمعیت و تنها با حضور یک سخنران برگزار می شود.

این مراسم به مدت شش شب از شب هفتم تا دوازدهم محرم الحرام (پنجشنبه ۲۲ مرداد تا سه شنبه ۲۷ مرداد) برگزار می شود و جزئیات برنامه های سخنرانی و عزاداری هر شب از رسانه ملی پخش می شود.