اهالی نسبت به آبگرفتگی احتمالی کانال ها در استان تهران هشدار دادند


جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۶:۴۹

سیلاب

تهران (پانا) – مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به ویژگی‌های بارندگی‌های تابستانی و احتمال طغیان در برخی رودخانه‌ها و رودخانه‌های فصلی گفت: به مردم هشدار می‌دهیم از رودخانه‌ها دوری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استان تهران، حمید یزدی ظهر جمعه از صدور اخطاریه زرد هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: از روز شنبه ۲۴ مرداد لغایت دوشنبه ۲۶ مرداد ماه پیش بینی ابرهای همرفتی وجود دارد.

یزدی مهر با اشاره به اینکه وقوع باران، رعد و برق و آبگرفتگی معابر از جمله پیش بینی های هواشناسی بود، گفت: با توجه به اینکه منطقه متاثر از این هشدار و خطرات مناطق شمالی استان به ویژه ارتفاعات مورد انتظار است. . از همه مردم می خواهیم برای پرهیز از ارتفاع و کوهنوردی از کوهنوردی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به احتمال سیلابی شدن در مسیل ها و رودخانه ها افزود: با توجه به ویژگی های بارندگی های تابستانی، احتمال بارش شدید باران و جاری شدن سیل در برخی از آبراه ها و رودخانه های فصلی دور از انتظار نیست. انتظار می رود، لذا تاکید می کنیم که مردم از نزدیکی رودخانه ها و مسیل ها دوری کنند و از رودخانه ها دوری کنند.

وی به پیش بینی وزش باد شدید، گرد و غبار و خطر سقوط اجسام و شکستن درختان فرسوده اشاره کرد و گفت: منطقه متاثر از این خطرات نیمه جنوبی و غرب استان است و در این راستا خودداری از موقتی بودن. ساخت و ساز و احتیاط در تردد افراد مبتلا به بیماری های تنفسی، سالمندان و عدم پارک در کنار درختان و سازه های نیمه کاره.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران مهمترین وظیفه مدیریت بحران مبتنی بر پیشگیری را مورد تاکید قرار داد و گفت: صدور و اعلام هشدارها، آگاه سازی مردم و پیشگیری از حوادث است، لذا از همه مردم می خواهیم هشدارها را جدی گرفته و برای آنها مهم باشد. بنابراین می توانیم به مرحله بعدی برویم. بیایید پیشگیری بهتری انجام دهیم.

یزدی مهر با اشاره به سیل اخیر گفت: طبق بررسی های انجام شده شاهد بودیم که اخطاریه های مدیریت بحران استان تهران نقش مهمی در جلوگیری از سیل اخیر داشت.