انس کانتر فریدوم از NBA می گوید بایدن از ملاقات با او می ترسد


اینس کانتر فریدوم، بازیکن NBA، منتقد برجسته رجب طیب اردوغان، اقتدارگرای ترکیه، می گوید که یک سناتور ارشد دموکرات به او گفته است که رئیس جمهور بایدن “بیش از حد” می ترسد که با او برای بحث در مورد حقوق بشر ملاقات کند.

ستاره بوستون سلتیکس که والدینش اهل ترکیه هستند، اردوغان را به دلیل سرکوب مخالفان «هیتلر قرن ما» نامیده است. او همچنین از شی جین پینگ رئیس جمهور چین انتقاد کرد و او را چنین توصیف کرد “یک ظالم ناامن” قبل از المپیک پکن

من در سنا با یکی از سناتورهای واقعاً بزرگ که دموکرات هم بود ناهار می خوردم، از او پرسیدم و گفتم: گوش کن، فکر می کنی رئیس جمهور بایدن داستان من را می داند؟ این سناتور گفت: “کاملا”، ستاره سابق نیویورک نیکز در پادکستی که این هفته منتشر شد گفت.

و از او پرسیدم، می‌گفتم، می‌دانی، از روزی که او به ریاست جمهوری رسید، سعی کرده‌ام با او گفتگو کنم. چرا دعوت ما را قبول نمی کنید؟ › و او می‌گوید، «گوش کن، من می‌دانم که او تمام موارد نقض حقوق بشر و زندانیان سیاسی در ترکیه را می‌داند، اما ترکیه هنوز هم متحد ناتو است. واضح است که آمریکا نمی‌خواهد با ترکیه وارد جنگ شود. و دیدار او، رئیس جمهور، با شما تا حد زیادی یک ترفند برای رئیس جمهور اردوغان است. به همین دلیل است که او از اینکه با شما صحبت کند بسیار می ترسد.

آزادی انس کانتر
انس کانتر فریدوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را “هیتلر قرن ما” خواند.
گتی ایماژ

آزادی گفت: من شوکه شدم. من می‌گفتم، پس بیشتر به من گفتی، فکر می‌کنم قوی‌ترین فرد جهان و قوی‌ترین خانه جهان از ملاقات با بازیکن ۲۹ ساله NBA می‌ترسد؟ که متأسفانه شبیه است.»

آزادی افزود: “می دانم که آنها دعوت شده اند زیرا دوستان سیاسی زیادی دارم و متأسفانه فکر می کنم فقط در مورد سیاست است. اما احساس می کنم آنها باید بیشتر تمرکز کنند. [sic] از نظر حقوق بشر.»

کاخ سفید بلافاصله به درخواست The Post برای اظهار نظر پاسخ نداد.

جو بایدن
فریدوم می‌گوید از روزی که جو بایدن رئیس‌جمهور جو بایدن را بر عهده گرفت، تلاش کرده است با او ملاقات کند.
گتی ایماژ

فرد در نوامبر نام خانوادگی خود را از Kanter تغییر داد تا شهروندی آمریکا را جشن بگیرد. او از حامیان روحانی فتح الله گولن، دشمن اصلی اردوغان مستقر در پنسیلوانیا است.

اردوغان که از سال ۲۰۰۳ یک اسلامگرای منتخب در قدرت است، در پی کودتای ادعایی در سال ۲۰۱۶ که گولن سازماندهی شده بود، آزادی بیان را سرکوب کرد. ایالات متحده بارها درخواست اردوغان برای اخراج گولن را رد کرده است.

اگرچه ترکیه یکی از متحدان ناتو است، روابط آمریکا و ترکیه در سال های اخیر تیره شده است، از جمله حمایت اردوغان از گروه های شورشی در سوریه و لیبی و بازداشت شهروندان آمریکایی.

اردوغان در سال ۲۰۱۷ به دلیل حمله محافظانش به شهروندان آمریکایی پس از دیدار در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت، به شهرت رسید. ۱۵ نگهبان متهم شده اند، اگرچه اتهامات ۱۱ نفر از آنها به طور مرموزی در سال ۲۰۱۸ لغو شد. اردوغان ادعا کرده است که ترامپ به دلیل تعقیب افرادش که اجازه فرار از ایالات متحده را بدون دستگیری داشتند، عذرخواهی کرد و بنابراین بعید است که آنها اصلاً محاکمه می شود کنگره فروش سلاح به ترکیه را به عنوان مجازات این حمله ممنوع کرد.

در یک شکاف بزرگ با اردوغان، ترامپ در سال ۲۰۱۸ دستور تحریم وزرای کشور و دادگستری ترکیه را به دلیل بازداشت اندرو برونسون کشیش آمریکایی داد که در نهایت آزاد شد.

در سال ۲۰۱۹، اردوغان به کردهای متحد آمریکا در سوریه حمله کرد، پس از آن که ترامپ به اردوغان هشدار داد که «مرد سخت‌گیر» یا «احمق» نباشد. نیروهای ترکیه همچنان بخشی از شمال سوریه را در اشغال خود دارند.

در سال ۲۰۲۰، ایالات متحده ترکیه را به دلیل امضای قرارداد ۲.۵ میلیارد دلاری با روسیه برای خرید موشک های زمین به هوای اس-۴۰۰ تحریم کرد.

انیس کانتر فریدوم بازیکن سلتیکس نیز از منتقدان سرسخت چین است.
انیس کانتر فریدوم بازیکن سلتیکس نیز از منتقدان سرسخت چین است.
USA Today Sports

گاهی بایدن از اردوغان انتقاد کرده است.

در ماه آوریل، علیرغم هشدار اردوغان، بایدن اعتراف کرد که این یک نسل کشی در جنگ جهانی اول با قتل عام ارامنه توسط ترک ها و کردها بوده است. و در سال ۲۰۲۰، بایدن اردوغان را به خاطر تبدیل کلیسای ایاصوفیه، کلیسای سابق بیزانسی با قدمتی ۱۵۰۰ ساله، از موزه به مسجد محکوم کرد.

با این حال، روزنامه‌نگاران آمریکایی در ژوئن خشمگین شدند، زمانی که دستیاران بایدن به‌طور ناگهانی دعوت‌نامه‌های مطبوعاتی از نشست بین بایدن و اردوغان در بروکسل را مسدود کردند – و خبرنگاران را مجبور کردند به دولت اردوغان تکیه کنند، دولت که مرتباً روزنامه‌نگاران را برای کسب اطلاعات زندانی می‌کند. بایدن و اردوغان در ماه اکتبر در جریان اجلاس G-20 در رم بار دیگر با یکدیگر دیدار کردند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر