انتقاد شدید از موضع اصولگرایان علیه نمایندگان انقلابی/ ای کاش به جای لجن مالی امامزاده داود در آغوش «موگرینی» بودید! پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; یک سایت اصولگرا در انتقاد از نمایندگان مجلس نوشت:

خاطره برخی از نمایندگان در سیل امام زاده داود در حالی که پایشان در گل و لای گیر کرده بود، به قدری مشمئز کننده بود که اصولگرایی کمتر حاضر به دفاع و توجیه به نظر می رسید. اما پس از چند روز واکنش انتقادی به این موضوع، در کمال ناباوری این اتفاق افتاد و نظام الدین موسوی یکی از نمایندگان مجلس از اقدام خود و همکارانش دفاع کرد.

بدون شک عکس یادگاری نمایندگان اکثرا اصلاح طلب مجلس دهم با فدریکا موگرینی رئیس سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا با شور و شوقی که از خود نشان دادند مایه شرمساری بین المللی آن مجلس بود و در این شکی نیست.

در این بین حتی اگر نظام الدین موسوی را به یاد نمی آورد، شاید بعد از عکس یادگاری نمایندگان مجلس در گل و لای سیل، خیلی ها یاد عکس یادگاری نماینده دهم مجلس با موگرینی می افتادند. اما ماجرا از این قرار است که موسوی می خواست با یادآوری این شرم، خود و همکارانش را بپوشاند. او نوشت: قبول می کنم دروغ شما درست است اما شوف همچنان افتخار سلفی گرفتن با موگرینی در گل و لای سیل را داشت.

کاش به جای لجن مالی امامزاده داود در آغوش موگرینی بودم!

در رابطه با این اظهارات، اولاً باید گفت که عمل نادرست رقیب سیاسی برای اقدام نادرست دیگری از سوی مخالفان قابل توجیه نیست. آیا گناه کسانی است که اجازه دارند گناهان صغیره ما را انجام دهند؟

دوم اینکه فقط ارسال چند عکس ساده نیست. واقعیت این است که رفتار بازیگران نشان می دهد که عمدا به قصد خودنمایی یادگاری گرفته اند. یعنی همه یک جا جمع شدند و مثل یک آتلیه عکاسی با گلدان های سفالی در مرکز روستا عکس گرفتند. این یعنی چی؟ آیا بازیگران مشغول مشاهده نحوه امداد رسانی به سیل زدگان در آن لحظه بودند؟ فراموش نکنیم که مجلس هیچ اقدام مشخصی برای مقابله با سیل نداشت و حتی مسئولانی را که در سیل اخیر خوب عمل نکردند، توبیخ کرد.

به بازیگرانی که هنوز متوجه اشتباه وید در چوف آخر نشده اند، امیدوارم به جای امامزاده داود جلوی موگرینی باشید. چون حداقل شوافی سر کار نبود. یادگاری با موگرینی یک تحقیر عمومی بود و احتمالا بازیگران هرگز نمی خواستند این عکس ها پخش شود و مایه شرمساری آنها شود. اما نمایندگان مجلس یازدهم عکس یادگاری را به نیت شعف انداختند و با افتخار پخش کردند. حال به جای یک عذرخواهی ساده و پیگیری واقعی مشکلات سیل زدگان و تلاش برای جلوگیری از حوادث مشابه، دست به توجیه اقدامات خود زدند و به هیچ وجه قصد شکست نداشتند.

گزارش کردن نابرابری اقبال شکری یکی از بازیگران حاضر در این عکس یادگاری در امامزاده داود عصر امروز گفت: اگر به قصد عکس به آنجا می رفتیم زیر گل دفن کنیم بهتر است.

و نماینده مردم تهران افزود: در حین عبور مردم از جاهای مختلف عکس گرفتند و گذاشتند اما ما به وظیفه نمایندگی عمل کردیم. آنقدر سریع اتفاق افتاد که دیگر فرصتی برای پوشیدن کفش یا انجام کار دیگری وجود نداشت. بیل ها کار می کرد و وسط کار رفتیم بالا وگرنه برنامه ای برای جابه جایی ما از این بیل ها نبود. به نظر من اینها مسائل جزئی هستند.