انتقاد روزنامه رسانه از اخلال در مذاکرات در دولت ریاست جمهوری/ صحنه تاریک تر – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; و این روزنامه نوشت: در این فرآیند پیچیده و زمان‌بر که سال‌ها با مشارکت آمریکا، چین و روسیه به طول انجامید، تنها فرصت‌های نفت، مالی، فولاد و پتروشیمی برای ایران از دست رفت. ، و غیره. بازارها فرسوده شده اند.

جنگ بین روسیه و اوکراین یکی از دلایل این فرسایش است که به وضوح به فرصت‌های از دست رفته و تاخیری منجر شده است. در واقع، اعزام نماینده روسیه و آقای اولیانوف به مذاکرات وین، بیش از برجام و مسائل مربوط به حل و فصل موضوع هسته ای ایران و امور صلح آمیز در آژانس بین المللی هسته ای، با هدف یافتن مسیرهای امن برای کشور مربوطه است. و تمرکز بر باز کردن راه برای کالاها و تسلیحات به مسکو. این طبیعی است و نماینده چین مطمئناً به دنبال منافع ملی خواهد بود و امتیازات بیشتری در عرصه روابط بین الملل کسب خواهد کرد.

چشم انداز کنونی در روابط ما با آمریکا و غرب نسبت به گذشته تاریک تر، مبهم و پیچیده تر است. ما قبلاً پیشنهاد کرده‌ایم که بر اساس نیاز اروپا به انرژی زمستانی و بحران در مرز شرقی اروپا با روسیه که اصطکاک ناتو با مسکو در راس آن را به همراه دارد، می‌توان فصل جدیدی از مذاکرات هسته‌ای و برجام را در نظر گرفت. آغاز این فصل از «گفت وگوها» تعادل و افق جدیدی در روابط خارجی ایجاد کرد.

اعتدال در دست بالا روسیه و چین امکان پذیر است که عملا هیچ گامی برای حل مشکلات برجام برنداشته و از استفاده از دارایی های بلوکه شده کشورمان بهره مند شدند، اما هیچ سودی به اقتصاد و معیشت ما اضافه نکردند. و کشورهای همسایه مانند ترکیه و پاکستان نیز. از طریق مشارکت اقتصادی با قدرت های صنعتی و میانجی گری شرکای اروپایی، باید هزینه فرصت بهترین ها را در اقتصاد و صنعت کاهش داده و از آن بهره مند شویم.