انتظار می رود طوفان زمستانی پنسیلوانیا، نیوانگلند را در یخ بپوشاند


پیش بینی ها می گویند که طوفان بزرگ زمستانی که برق حدود ۳۵۰۰۰۰ خانه و کسب و کار را از تگزاس تا دره اوهایو قطع کرده بود، روز جمعه پنسیلوانیا و نیوانگلند را در یخ پوشانده و در برف خفه کرد.

ریک اتو گفت: انتظار می رفت یک متر برف در شمال نیویورک و شمال نیوانگلند جمع شود، اما این یخ بود که تهدیدی برای ویران کردن سفر و خدمات برقی در شمال شرق پیش از شروع طوفان در اواخر جمعه و شنبه به دریا بود. ، هواشناس خدمات ملی هواشناسی در کالج پارک، مریلند.

او گفت: شخم زدن برف بسیار راحت تر از یخ است.

اتو گفت که حتی پس از اینکه طوفان اواخر جمعه و شنبه به دریا می‌آید، انتظار می‌رود که یخ و برف در آخر هفته به دلیل دمای زیر یخبندان باقی بماند.

حدود ۳۵۰,۰۰۰ خانه و کسب و کار از تگزاس به اوهایو روز پنجشنبه قطع شد زیرا باران و برف یخبندان اندام درختان را سنگین کرد و خطوط برق پوشانده شد، بخشی از طوفان زمستانی که باعث گردباد مرگبار در آلاباما شد و بیش از یک فوت برف را در بخش‌هایی از این کشور ریخت. غرب میانه و بارش برف قابل اندازه گیری نادر و صدها قطع برق را در بخش هایی از تگزاس به ارمغان آورد.

بیشترین تعداد قطعی برق که علت آن خطوط برق یخ زده یا قطع شده است، در تنسی، آرکانزاس، تگزاس و اوهایو متمرکز شده است، اما مسیر طوفان از جنوب و شمال شرق روز پنجشنبه بیشتر شد.

در امتداد سمت گرمتر طوفان، در غرب آلاباما، راسل ویدن، مدیر مدیریت اضطراری شهرستان هیل به تلویزیون WBRC-TV گفت که گردبادی که بعد از ظهر پنجشنبه به یک منطقه روستایی برخورد کرد، یک نفر را کشت، یک زن را زیر آوار پیدا کرد و سه نفر دیگر را به شدت مجروح کرد. وی گفت که یک خانه به شدت آسیب دیده است.

گردبادها در زمستان غیرمعمول اما ممکن هستند و دانشمندان گفته اند که شرایط جوی مورد نیاز برای ایجاد گردباد با گرم شدن سیاره تشدید شده است.

ترافیک در امتداد بین ایالتی 70 به سمت شرق در نزدیکی بلوار استادیوم.  چهارشنبه بهمن ماه متوقف می شود  2، 2022، در کلمبیا، مو، به دنبال چندین تصادف پس از طوفان زمستانی که حدود چندین اینچ برف ریخت.
ترافیک در امتداد بین ایالتی ۷۰ به سمت شرق در نزدیکی بلوار استادیوم. چهارشنبه بهمن ماه متوقف می شود ۲، ۲۰۲۲، در کلمبیا، مو، به دنبال چندین تصادف پس از طوفان زمستانی که حدود چندین اینچ برف ریخت.
AP

بیش از ۲۰ اینچ (۵۱ سانتی متر) برف در رشته کوه های راکی ​​جنوبی گزارش شده است، در حالی که بیش از یک فوت برف در مناطق ایلینوی، ایندیانا و میشیگان باریده است.

سرویس ردیابی پرواز FlightAware.com نشان داد که بیش از ۹۰۰۰ پرواز در ایالات متحده که برای پنجشنبه یا جمعه برنامه ریزی شده بود لغو شده اند، علاوه بر بیش از ۲۰۰۰ لغو در روز چهارشنبه با شروع طوفان.

برای دومین شب متوالی، مقامات فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورث ورث بسیج شدند تا مسافرانی را که در طول شب در مرکز هواپیمایی امریکن ایرلاینز سرگردان شده بودند، به دلیل لغو پروازها، پذیرایی کنند. بر اساس بیانیه فرودگاه، چهارشنبه شب، فرودگاه بالش، پتو، پوشک و شیر خشک برای حدود ۷۰۰ مسافر فروخته شده را فراهم کرد و پنجشنبه شب آماده کمک بود تا “در انتظار مشتریانی که ممکن است نیاز به اقامت در ترمینال ها داشته باشند.”

برف بر روی خدمه زمینی که در خارج از یک هواپیمای پارک شده در فرودگاه بین المللی دالاس فورت ورث در گریپیوین، تگزاس کار می کردند، می ریزد.
برف بر روی خدمه زمینی که در خارج از یک هواپیمای پارک شده در فرودگاه بین المللی دالاس فورت ورث در گریپیوین، تگزاس کار می کردند، می ریزد.
AP

دره اوهایو به ویژه روز پنجشنبه تحت تأثیر قرار گرفت و ۲۱۱ پرواز در فرودگاه بین‌المللی سینسیناتی/کنتاکی شمالی در روز پنجشنبه لغو شد. یک سخنگوی فرودگاه به سینسیناتی انکوایرر گفت که همه پروازها به جز پروازهای دلتا ایر لاین و امریکن ایرلاینز قبل از ظهر پنجشنبه لغو شدند.

سخنگوی ناتالی شودوین به لوئیزویل کویر ژورنال گفت: تقریباً تمام پروازهای بعدازظهر و عصر پنجشنبه در فرودگاه بین‌المللی محمدعلی لوئیزویل لغو شد و پروازهای جمعه نیز ممکن است لغو شود. یو پی اس روز پنجشنبه برخی از فعالیت های خود را در هاب ورلدپورت خود در فرودگاه به حالت تعلیق درآورد، اقدامی نادر.

در ریچاردسون، تگزاس، یخ درختان و جاده را پوشانده است.
در ریچاردسون، تگزاس، یخ درختان و جاده را پوشانده است.
AP

طبق وب‌سایت poweroutage.us که گزارش‌های خدمات شهری را دنبال می‌کند، تقریباً ۳۰۰۰۰۰ خانه و کسب‌وکار، عمدتاً در تنسی و اوهایو، بدون برق بودند. با فرا رسیدن شب پنجشنبه، تقریباً ۱۵۰۰۰۰ مشتری تنسی بدون برق بودند، از جمله حدود ۱۳۵۰۰۰ نفر فقط در منطقه ممفیس – یا یک سوم مشتریان نور، گاز و آب ممفیس.

گیل کارسون، سخنگوی این شرکت گفت که بازسازی برق ممکن است چند روز طول بکشد. او گفت: “این یک روند سریع نخواهد بود.”

پس از تصادف ۱۶ وسیله نقلیه در بزرگراه ممفیس، ۶ نفر به بیمارستان منتقل شدند. اداره آتش نشانی ممفیس در توییتر اعلام کرد که دو نفر پس از تصادف در بزرگراه آستین پی در شرایط بحرانی قرار داشتند. چهار نفر دیگر نیز دچار جراحات غیر بحرانی شدند.

درختان زیر وزن یخ در ممفیس افتادند و در نتیجه اندام ها و شاخه های درخت افتادند. روی خودروهای پارک شده لایه‌ای از یخ وجود داشت و مقامات در چندین محله در اطراف شهر نسبت به لیز خوردن برخی خودروها از جاده‌ها هشدار دادند.

در همین حال، تقریباً ۷۰۰۰۰ نفر در اوهایو بدون برق بودند و درصد زیادی از جمعیت در جنوب شرقی اوهایو در تاریکی بودند.

در تگزاس، بازگشت هوای زیر یخبندان، تقریباً یک سال پس از یخ زدگی فاجعه‌بار فوریه ۲۰۲۱ که شبکه برق این ایالت را برای روزها خم کرد و منجر به مرگ صدها نفر در یکی از بدترین خاموشی‌ها در تاریخ ایالات متحده شد، تشدید اضطراب را به همراه داشت.

فرماندار جمهوری خواه در مواجهه با آزمون جدیدی از شبکه تگزاس. گرگ ابوت گفت که این نیرو در مسیری است که بیش از اندازه کافی برای عبور از طوفان داشته باشد. تگزاس تا صبح پنج شنبه حدود ۷۰۰۰۰ خاموشی داشت که تقریباً به ۴ میلیون خاموشی گزارش شده در سال ۲۰۲۱ نزدیک نیست.

ابوت و مقامات محلی گفتند که قطعی های روز پنجشنبه به دلیل وزش باد شدید یا یخبندان و خطوط انتقال قطع شده است، نه خرابی شبکه. قدرت تا پایان روز به بیش از نیمی از کسانی که قدرت را از دست داده بودند بازگردانده شده بود.

طوفان مخرب از روز سه شنبه آغاز شد و در روز چهارشنبه گراندهاگ در مرکز ایالات متحده حرکت کرد، همان روزی که گراز معروف پانکسسوتاونی فیل شش هفته دیگر زمستان را پیش بینی کرد. این طوفان در پایان هفته گذشته در اواخر هفته گذشته به وقوع پیوست که شرایط کولاک را در بسیاری از مناطق ساحل شرقی به ارمغان آورد.

مرکز شهر دالاس از دور با خانه های پوشیده از یخ و برف در امتداد سواحل غربی دریاچه راک سفید دیده می شود.
مرکز شهر دالاس از دور با خانه های پوشیده از یخ و برف در امتداد سواحل غربی دریاچه راک سفید دیده می شود.
APرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر