انتصاب جدید در نهاد نظارتی سازمان تامین اجتماعی


دوشنبه ۲۴ اوت ۱۴۰۱-۱۷: ۴۳

بیمه اجتماعی

تهران (پانا) – رئیس جدید نهاد نظارتی سازمان تامین اجتماعی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در مراسمی با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، احمد خانی نوذری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر هیات امنای این سازمان. شرکت تامین اجتماعی و صندوق های تابعه و مرتضی لطفی از اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، سیدعلی موسوی جم به عنوان رئیس جدید هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی معرفی شد.

میرهاشم موسوی مدیر عامل شرکت تامین اجتماعی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان نظارت بر سازمان تامین اجتماعی با تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا علیه السلام گفت. امیدواریم به برکت این ایام از زندگانی امام حسین (علیه السلام) و یاران باوفایش درس بگیریم. مهم ترین درس عاشورا برای ما این است که بتوانیم مسئولیت و وظیفه خود را به درستی بشناسیم و در هر زمانی بر اساس آن عمل کنیم. امام حسین (علیه السلام) نمونه ممتاز دینداری است. درسی که باید از امام حسین (علیه السلام) بگیریم این است که در هر دوره از زندگی هوشیار باشیم و وظیفه خود را بدانیم و وظیفه خود را به درستی انجام دهیم.

موسوی افزود: باید در سازمان تامین اجتماعی و سازمان نظارت نیز به همین الگو توجه کنیم و در همه شرایط تلاش کنیم وظایف خود را به درستی درک کرده و انجام دهیم. اول از همه باید درک درستی از وظیفه داشته باشیم و بعد از اینکه درک درستی پیدا کردیم باید به وظیفه خود عمل کنیم. در این دوره با توجه به ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری، وظیفه هیات نظارت نسبت به دوره های گذشته سنگین شد. استقرار این سیاست ها فرصتی بی بدیل ایجاد شده در تامین اجتماعی است، باید با برنامه ریزی دقیق و به موقع سازمان را از چالش ها دور کنیم و اگر مانعی بر سر راه انجام درست وظایف وجود دارد، امروز همین است. موانع باید با جدیت و به سرعت برداشته شوند، اجازه دهید به سمت رسیدن به اهداف خود پیش برویم.

احمد خنی‌نوذری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و زیرمجموعه‌ها در این مراسم گفت: مسائل مربوط به تامین اجتماعی در کشور ما نیز مانند همه کشورهای دنیا از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردارند و به همین دلیل قانونگذار برای این سازمان نظارتی لایه های متعددی قرار داده است. هیأت نظارت یکی از ارکان مهم سازمان است و با انتصاب رئیس جدید این هیئت که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مسئولیت دارد، امیدواریم شاهد تقویت جایگاه هیئت نظارت باشیم. و فعالیت موثرتر آن.

وی افزود: همکاری ارزنده ای بین سه رکن هیأت مدیره، نهاد نظارت و هیأت امنا وجود دارد و انجام وظایف با پرهیز از مداخله در امور یکدیگر مهم ترین موضوعی است که در بین ارکان به خوبی انجام می شود. سازمان و تلاش می کنیم تا همه ارکان سر جای خود قرار داده و وظایف خود را به درستی انجام دهند.

مرتضی لطفی یکی از اعضای هیات مدیره شرکت تامین اجتماعی در این جلسه گفت: اگر جلسات دوره ای هیات نظارت به صورت منظم و در فواصل زمانی کوتاه برگزار شود به نتیجه بهتر و رفع برخی مشکلات منجر می شود. ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری یک وضعیت استثنایی است و باید برای اجرای این سیاست ها تلاش جدی کنیم.

سیدعلی مسویگام، رئیس جدید هیات نظارت بر نهاد تامین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: در دولت سیزدهم مردمی کارهای خوبی در حوزه های مختلف وزارت رفاه انجام شده و اقدامات ارزنده ای در حوزه وزارت رفاه انجام شده است. حوزه اجتماعی تامین، تسویه ۸۸ هزار میلیارد تومان بدهی بانک تامین اجتماعی کسب و کار ارزشمند”

وی افزود: امیدواریم ما در دستگاه نظارتی بتوانیم با سایر ارکان سازمان تامین اجتماعی هم افزایی داشته باشیم و علاوه بر انجام وظایف، تامین اجتماعی را در رسیدن به اهداف خود یاری کنیم. هیئت نظارت چشم بیدار ندارد و باید مشکلات و مشکلات احتمالی را قبل از دیگران شناسایی و از وقوع آنها جلوگیری کند.

در این مراسم ناصری از اعضای نهاد نظارتی سازمان تامین اجتماعی گفت: انتظار می رود مرجع نظارتی بازوی نظارتی درون سازمانی باشد و جایگاه آن به عنوان یکی از ارکان سازمان باید تقویت شود. و آن را در موقعیت صحیح خود قرار دهید.