انتخاب لوک اسکای واکر برای گروگو در «کتاب بوبا فت»: پیراهن مشبک، یا مرگ؟


در پایان قسمت این هفته از کتاب بابا فتدو شخصیت که هیچکدام بوبا فت (تمورا موریسون) نیستند، با یکدیگر روبرو می‌شوند و انتخابی غیرممکن را به مخاطب ارائه می‌کنند: آیا ترجیح می‌دهید یک پیراهن مشبک جدید داشته باشید یا تماشا کنید که همه کسانی که تا به حال می‌شناخته‌اید و دوستشان داشته‌اید می‌میرند؟

اسپویلرهای گذشته از این نقطه، و همچنین در پاراگراف آغازین، اما این دو شخصیت کسی نیستند جز لوک اسکای واکر (مارک همیل، یک بار دیگر بدن CGI توسط مکس لوید جونز دو برابر شده) و گروگو (با بازی یک عروسک). اگر گیج شده اید، بله، این یک قسمت از کتاب بابا فت. و نه، هیچ یک از این شخصیت ها و انتخاب ارائه شده هیچ ربطی به Boba Fett ندارند. این است جنگ ستارگان شهر، عزیزم! قواعد سنتی تلویزیون و انسجام روایت اینجا مهم نیست! ما در غرب وحشی هستیم! وو وو!

به هر حال، بخش خوبی از اپیزود با سکانس هایی سپری می شود که جنگ ستارگان طرفداران ده‌ها سال رویاهایشان را در سر می‌پرورانند، زیرا لوک پاداوان آینده‌اش، گروگو، را با روش‌های نیرو آموزش می‌دهد. با این حال، در پس‌زمینه اپیزود، دین جارین، با نام مستعار The Mandalorian (پدرو پاسکال)، وجود دارد که هدیه‌ای برای گروگو دارد. همانطور که ما به رژه خود از ستاره های مهمان که بوبا فت نیستند ادامه می دهیم، آهسوکا تانو (روزاریو داوسون) دین را متوقف می کند، که به او می گوید اگر گروگو بفهمد در حال بازدید از زمین تمرین جدی لوک است، یادگیری گروگو را قطع می کند و جدایی اش را انجام می دهد. از دین (در در ماندالوریان فصل ۲ نهایی) که بسیار سخت تر است. دین که تمایلی به یادآوری وجود گروگو در مسیر جدی ندارد، به آهسوکا هدیه ای می دهد که از بسکار ساخته شده بود که او برای قسمت آخر گروگو ساخته بود، که آهسوکا آن را به لوک می دهد، او سپس آن را به گروگو می دهد و تمام هدف را شکست می دهد. از اینکه دین در وهله اول از دیدن او اجتناب کرد.

این ما را به پایان اپیزود می رساند، جایی که لوک یک حرکت کلاسیک «انتخابی» را انجام می دهد و هدیه را در یک طرف یک تکه پارچه قرار می دهد، و در طرف دیگر، شمشیر نوری قدیمی یودا. لوک به گروگو یک انتخاب می دهد: او می تواند زره کوچک زنجیر چرخی را که دین برای او ساخته است داشته باشد. یا می تواند سال ها به سختی کار کند تا جدی شود، بیشتر از دین زندگی کند و یک شمشیر نوری بدست آورد.

ببخشید که در دستور برنامه علمی تخیلی دیگری فحش می دهم، اما: چه چیزی؟

بیایید این را تجزیه کنیم، انگار که اصلاً انتخابی بود. از یک طرف، یک پیراهن مشبک جدید و براق دارید که برای باشگاه زدن در Coruscant عالی به نظر می رسد، و این شانس را دارید که دین را ببینید، کسی که گروگو دوستش دارد.

زره گروگو در کتاب بابا فت
عکس: Disney+

از سوی دیگر، شما یک شمشیر نوری دارید که زمانی توسط یودا، مرده، چندین دهه آموزش جدی بودن را با لوک به کار می‌گرفت – یک مرد عجیب و غریب CGI (البته بهتر از آخرین باری که او را دیدیم، به لطف یک جادوگر YouTube) – و همچنین نکته جالب و جالبی که گروگو آنقدر زنده خواهد ماند که مرگ دین را ببیند.

شمشیر نوری و زره grogu
عکس: Disney+

بنابراین: پیراهن مشبک؟

زره grogu
عکس: Disney+

… یا مرگ تنها کسی که تا به حال شناخته اید و دوست داشته اید؟

گروگو با شمشیر نوری یودا
عکس: Disney+

این یک سرکشی واقعی است، و من به شما می‌گویم، من نمی‌دانم چرا با توجه به این تکنیک‌های آموزش کرک که دهه‌ها بعد کیلو رن (آدام درایور) کل مدرسه لوک را سوزاند، نمی‌دانم.

به این واقعیت اضافه کنید که در اوایل اپیزودلوک باعث شد تا گروگو دردناک ترین خاطره خود را به یاد بیاورد، یعنی تماشای مرگ گروهی از جدی به دست کلون تروپرز در حالی که سعی می کردند از او محافظت کنند، و بیشتر قسمت را با یکی از آن چیزهای تمرین توپ لیزری به او شلیک کرد. جنگ ستارگان فیلم، و شما شروع به تعجب می کنید که چرا گروگو در دنیا اینطور است که “آره من را برای این چیز جدی ثبت نام کردم، عالی به نظر می رسد.” همچنین با توجه به اینکه لوک از آن عبور کرد، عجیب است دقیقا همان چیزی که در امپراتوری ضربه می زند، زمانی که او تمرینات خود را با یودا آغاز کرد و به محض اینکه کار برای کمک به دوستانش در بسپین دشوار شد باقی ماند. این دقیقاً همان چیزی است که کارگردان/همکار نویسنده، دیو فیلونی، در اینجا مطرح می‌کند، بنابراین یک تعبیر سخاوتمندانه می‌تواند این باشد که لوک به‌طور نامحسوس گروگو را به همان مسیری که رفته بود می‌فرستد، نه قانون سختگیرانه «بدون وابستگی» که Jedi قرن‌ها قبل با آن زندگی می‌کرد. .

آ کمتر یک تعبیر سخاوتمندانه این است که لوک به گروگو یا چندین دهه تمرین تنبیهی بدون پایان و مرگ قریب‌الوقوع تنها دوستش پیشنهاد داد، یا یک پیراهن جدید. من می دانم چه چیزی را انتخاب می کنم، و آن شمشیر نوری نیست.

کجا تماشا کنیم کتاب بابا فت

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر