امکان تمدید تصویب کاهش ۲۵ درصدی عوارض ساخت


سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۱۶

مهدی چمران

تهران (پانا) – رئیس شورای شهر تهران از احتمال تمدید مصوبه شورا برای کاهش ۲۵ درصدی عوارض ساخت و ساز خبر داد.

مهدی چمران در حاشیه هفتادمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر کاهش ۲۵ درصدی عوارض ساخت و ساز، گفت: این مصوبه در حال حاضر توسط شهرداری تهران در حال اجراست البته با توجه به شرایط تهران. مصوبه شورای شهر مشکلات مقررات شهرداری تهران». گزارش شده است که این تصمیم قابل تمدید است. پیش از این شورای شهر تهران به شهردار تهران اجازه داده بود این مصوبه را به مدت ۱۵ روز تمدید کند.

وی همچنین درباره ساختمان‌های ناایمن تهران گفت: این موضوع پیچیده‌ای است و جلساتی با دادستانی برگزار کرده‌ایم و به نتایج خوبی هم رسیده‌ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ایمنی ساختمان های ناایمن گفت: امیدواریم بتوانیم این موضوع را سریع و با جدیت پیگیری کنیم.

چمران در خصوص پرداخت حقوق کارکنان شهرداری تهران گفت: در این زمینه شهرداری تهران بر اساس قوانین و مقررات عمل می کند، البته اکنون بسیاری از سازمان ها در پرداخت حقوق و مزایا مشکل دارند.

وی همچنین با تکذیب هرگونه خاموشی دوربین ها در شهر تهران گفت: تمامی دوربین ها فعال و متصل به اینترنت هستند و تردد خودروهای داخل طرح ترافیک، همسران و افراد را ثبت می کنند.

چمران ادامه داد: مشکل ترافیک شهر تهران همچنان به قوت خود باقی است و شورا و شهرداری کاری بیش از این نمی توانند انجام دهند و دولت باید همکاری کند. زمانی که پیشنهاد فروش نفت را دادیم و برای رفع مشکل ترافیک تلاش کردیم، این کار انجام نشد که در صورت اجرا برای دولت و افزایش فروش نفت اتفاق خوبی خواهد بود و با این اقدام می توانیم ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ واگن مترو وارد کنیم.