امضای برنامه ۷ ساله نجات باتلاق انزلی


سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱-۱۳: ۵۰

سمندی طلب های رشت با حضور دانشیار آگری رئیس حضار برپا شد

تهران (پانا) – معاون اجرایی رئیس جمهور از انتظار برنامه هفت ساله درمان و نجات باتلاق انزلی خبر داد.

سید سلطان مرتضوی در دومین اجلاس ساماندهی باتلاق های انزلی، زرجوب رود و جورود دشت که صبح امروز با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف در ساختمان کوثر برگزار شد، اظهار کرد: در بازدید رئیس جمهور از این دو رودخانه و به منظور به معالجه آنها رسید، دستور داد اولین جلسه در استان گیلان برگزار شود.

وی افزود: در مطالعات جامعی که برای نجات باتلاق‌های انزلی انجام شد، سال گذشته برنامه‌ای ۷ ساله در چندین حوزه از جمله اجرای طرح‌های بهداشتی در رشت و انزلی و برخی بهداشت‌های مضر مانند زباله‌های بیمارستانی و زندان لاکان پیش‌بینی شد. سرویس بهداشتی تایید شد دو پروژه دیگر در حال تکمیل است و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در جلسه امروز تاکید شد که بقیه پروژه ها در دستور کار قرار گیرد و استاندار گیلان وظیفه مدیریت نشست فرآوری تالاب انزلی در استان را دارد و این ملی را اجرایی خواهیم کرد. پروژه در هر یک از استان ها و ما نظارت و پیگیری دعوت از مقامات کشوری و محلی در سطح ملی است.

رئیس جمهور در پانزدهمین سفر منطقه ای خود به گیلان با اشاره به وضعیت اسفناک رودخانه های زرگوب و جوهرود در بین اقشار مختلف مردم، نخبگان و علما دستور تشکیل کارگروه ویژه ساماندهی وضعیت این دو رودخانه را صادر کرد. و خانواده شهدا