امتیاز ایران تنها با اطلاع رسانی منصفانه و مسئولانه به دست می آید


آیت الله رئیسی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار:

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ – ۰۸:۴۵

نوستن اصلی

تهران (پانا) – رئیس جمهوری ایران در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، روز خبرنگار را علاوه بر تجلیل از مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران، فرصتی برای صیانت از حقیقت یاب، شفافیت، مردم دانست. حق دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در پیامی به مناسبت فرا رسیدن ۲۶ مرداد روز خبرنگار گفت: با گرامیداشت این مناسبت از همه پیشگامان حق و مجاهدان عرصه تبیین و آگاهی قدردانی می کنم. تقارنی معنادار برای روز مطبوعات امسال با عاشورای حسینی و بر خود وظیفه می دانم برای قلم دوستان بگویم و توضیح دهم.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است:

نام خداوند بخشنده

روز خبرنگار فرصتی عالی برای قدردانی از تلاش های کسانی است که خستگی ناپذیر حقیقت را تبیین، اطلاع رسانی و محافظت می کنند.

در روزگاری که متعصبان انقلاب اسلامی با تحریف ها و روایت های مغرضانه نبرد جدی و مستمر با حقیقت را آغاز کردند، نقش رسانه ها در مواجهه با امواج تخریب، دروغ و فریب بیش از هر زمان دیگری مهم است.

توسعه و تمایز ایران اسلامی و تحقق آرمان های والای انقلاب اسلامی، امام (رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری، تنها در سایه ایفای نقش موثر نویسندگان گرانقدر و منصف رسانه محقق می شود. . و اطلاعات مسئول

روز خبرنگار، علاوه بر ارج نهادن به مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران، فرصتی برای حفاظت از حقیقت یاب، شفافیت، حق آگاهی مردم و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

اینجانب با گرامیداشت این مناسبت از تمامی پیشکسوتان حق و مجاهدین عرصه تبیین و آگاهی قدردانی می نمایم و تقارن هدفمند روز خبرنگار امسال با عاشورای حسینی را تاییدی مضاعف بر وظیفه اطلاع رسانی می دانم. صحابه از قلم و کوشش آنها برای تبیین.

امیدوارم خبرنگاران عزیزی چون رسول واقعه بزرگ عاشورا حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در رساندن پیام حق به مردم موفق و استوار باشند.