امام جمعه شیراز: رسانه های محلی اخبار و تیترها را منتشر کنند تا به امنیت روانی جامعه لطمه ای وارد نشود – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; امام جمعه شیراز گفت: امروز مهمترین مسئله در مدیریت فضای روانی کشور این است که نهادهای مختلف با هم و هماهنگ عمل کنند.

آیت الله لطف الله دزکام در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه ۲۲ مهر روز نیروی انتظامی است به تبیین امنیت و احساس امنیت در جامعه پرداخت و گفت: نیروی انتظامی حافظ امنیت است اما امنیت. ابعادی دارد که ممکن است نیروی انتظامی در برخی از آنها نقش داشته باشد، اما برخی دیگر نیز باید مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بعد فیزیکی امنیت حفظ جان و مال مردم است، گفت: در این زمینه نیروهای پلیس تلاش زیادی کرده اند و کشفیات نیروی انتظامی در ابعاد مختلف این بعد را نشان می دهد.

امام جمعه شیراز موضوع دیگر را مربوط به امنیت روانی عنوان کرد و افزود: یعنی انسان در کوچه و خیابان تا حد امکان در امان باشد تا مورد تعرض قرار نگیرد و مردم در معرض خطر قرار نگیرند. آسیب روانی

برخی از رفتارها می تواند باعث ترس شود و این بسیار ناامید کننده است: دیخام گفت: امنیت روانی بسیار مهم است. در حکم شرع: هر کس برای ترساندن مردم اسلحه بکشد یا از سلاح استفاده کند و ثابت شود که این کار را کرده است، جنگجو و تباه کننده زمین است و حکم بر او اجرا می شود. زیرا. من از مردم می ترسم

امام جمعه شیراز با بیان اینکه وظیفه قوه قضائیه برخورد جدی با مسائل جنگی است، تصریح کرد: این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که امنیت روانی جامعه به خطر افتاده است و باید جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه هیچ حکومت و حکومت اسلامی نمی تواند جلوی هرج و مرج، بی نظمی و ارعاب مردم را بگیرد، تصریح کرد: در این راستا گروه های مختلفی وظایفی بر عهده دارند و یک بخشی وظیفه نیروی انتظامی است که به وظایف خود عمل می کند و ادامه می دهد. اما تکلیف باید بقیه مسئولین را مشخص کند.

دیژکام با اشاره به نقش رسانه ها در این زمینه گفت: موضع رسانه های معاند مشخص است و می خواهند مردم را بترسانند اما رسانه های داخلی که با این امکانات کار می کنند باید اخبار و تیترهایی را منتشر کنند که به روح و روان آسیب نرساند. امنیت جامعه

وی با تاکید بر اینکه شاخصه اصلی رسانه ها صداقت است، گفت: صداقت باید رعایت شود اما برای جذب مشتری و مردم نباید به مردم دروغ بگوید. من بارها به این نکته اشاره کرده ام که نقش رسانه باید این باشد که پیام درست، درست، صادقانه را به مردم بگوید و امید آفرینی کند.

امام جمعه شیراز در اشاره به وظیفه مردم از آنان خواست که هیچ خبری را نپذیرند و فرمودند: هر خبری صحت ندارد; این وظیفه عموم مردم است.

وی با اشاره به وظیفه دولت و مسئولان تاکید کرد: مقام معظم رهبری از دولت خواستند با جنگ روانی دشمن مقابله کنند. دولت همانطور که به ابعاد دیگر توجه می کند باید برای مقابله با جنگ روانی برنامه ریزی و سرمایه گذاری کند.

امام جمعه شیراز با اشاره به وظیفه دستگاه قضایی گفت: اگر عده ای رسما به مردم دروغ گفتند و ما کاری نکردیم، قوه قضاییه نمی تواند به ویژه برای مقصران در حوزه امنیت روانی سرعت خود را کم کند. موضوع در مدیریت محیط روانی است.