امام جمعه اصفهان: به زور نمی توانیم تکلیف دینی را بر جامعه تحمیل کنیم/ نظری به آقای علم الهادی نمی دهم – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; چندی پیش شاهد بودیم که دختر فریب خورده ای که در جشن صخره نوردی روسری گرفت و آبروی نظام را در مقابل مردم جهان پایین آورد، به کشور بازگشت و با وزیر ورزش و جوانان دیدار کرد. در این زمینه اساساً فرض کنید ملاحظات سیاسی درست است و بهتر است این خانم عزل نشود و به نظام برگردد، اما نکته اینجاست که چرا وزیر ورزش با این خانم در حالی که هنوز بی حجاب است ملاقات کرد. او فقط کلاه بر سر دارد.

این نظر سید احمد علم الهادینماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد ضمن سخنرانی در جایگاه نماز جمعه. الناز رکابی پس از مطرح شدن صحبت ها و صحبت ها، وی به همراه تیم ملی به کشور بازگشت تا این سوال را مطرح کند که منشأ این نوع اظهارات یک شخصیت برجسته سیاسی چیست؟

محمدتقی رهبر، امام جماعت موقت اصفهان با بیان اینکه من در مورد آقای علم الهادی اظهار نظر نمی کنم، تاکید کرد: همه روحانیون حتی در مواجهه با متخلفان باید ملایم باشند و سخنان خود را با متانت و ادب برتر بیان کنند. . توصیه اصولا به نرمی و فروتنی در گفتار امر به معروف و نهی از منکر است.

و یکی از اعضای گروه روحانیون مبارز ادامه داد: حتی اگر می دانستیم و به این نتیجه می رسیدیم که نصیحت و گفتار ما تأثیری ندارد، دیگر امر به معروف و نهی از منکر واجب نیست. یعنی اگر بدانیم که نمی توانیم تأثیر بگذاریم، هیچ تکلیفی در امر به معروف و نهی از منکر نداریم. زیرا این فریضه الهی باید با مقتضیاتی همراه باشد و برای انجام یک دستور دینی نباید با مردم تند صحبت کنیم و آنچه می خواهیم انجام دهیم. به عنوان مثال، همه می دانند که حجاب یکی از اصول اولیه شریعت اسلام است، اما این دلیل نمی شود که به خود اجازه دهیم ظالم و دور از امور انسانی باشیم.

وی افزود: اگر حجاب مطابق میل ما نیست، دلیلش این است که در فرهنگ سازی کار کافی انجام نداده ایم و دخترانمان را با خوبی های حجاب و بدی های بی حجابی آشنا نکرده ایم. ” تکلیف دینی را نمی توان به زور بر جامعه تحمیل کرد. امیدوارم نهادهای ذیربط بنشینند و ببینند برای آموزش ارزش های حجاب به جامعه چه باید کرد.

وی همچنین گفت: نمی دانم چرا برخی نمی دانند که ما می توانیم با مهربانی به اهدافمان برسیم. باید بدانیم که هیچکس را نمی توان با فریاد اصلاح کرد و مشکلی را حل نمی کرد.

محمدتقی رهبر در پایان گفت: بارها در قرآن و روایات به نیکی و ادب دعوت شده ایم و به همین دلیل تند گفتن با دیگران و تهمت زدن جایز نیست.