الزام به پرداخت غرامت به سیل زدگان در کوتاه مدت – مدیریت پایگاه خبری


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; احمد واحدی شامگاه پنجشنبه در جلسه رهبری عملیات پیشگیری، هماهنگی و پاسخ گفت: آنچه در بارندگی ها و سیلاب های اخیر رخ داده باید در کوتاه مدت و بلند مدت پیگیری و با آن برخورد شود.

وی بر لزوم پرداخت غرامت و خسارت در کوتاه مدت تاکید کرد و گفت: در این راه باید مسؤولان اسکورت شوند.

واحدی تاکید کرد: اما باید به برخی مسائل درازمدت نگاه کرد و فکری برای آن کرد که به عنوان مثال می توان از وقوع سیل در آینده جلوگیری کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه بحران ها باید به فرصت تبدیل شوند، خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که مسئولان به فکر تک تک آنها هستند.

واحدی ضمن قدردانی از تلاشگران سیل اخیر شهرستان کهگیلووه و بویراحمد ادامه داد: خوشبختانه بارندگی شدید در این شهرستان خسارت جانی نداشت که نشان از تلاش و کوشش فراوان دارد.

وی بیان کرد: برخی از مشکلات مربوط به تخلفات صورت گرفته از جمله پرورش ماهی و همچنین در بخش کشاورزی است که مسئولان اعلام کردند مجوز لازم را ندارند و باید در آینده این گونه مشکلات حل شود، اما چه ما به کمک فوری برای مردم نیاز داریم.

واحدی با بیان اینکه خسارت زیادی به مزارع پرورش ماهی وارد شده است ادامه داد: تعداد زیادی از ماهیان تلف شده و باید به این مزارع پرورش ماهی کمک کرد و در این منطقه ستاد اجرایی فرمان امام کمک خواهد کرد. .

رئیس ستاد بحران کشور گفت: در برخی جاها نیاز به تسهیلات بانکی و استقراضی وجود دارد و همه باید به مردم کمک کنند و اجازه ندهند بیشتر آسیب ببینند.

واحدی با بیان اینکه مرکز فرماندهی باید در هر منطقه به وظیفه خود عمل کند، تصریح کرد: مردم باید بدانند مسئولان به فکر تک تک آنها هستند و بحران ها و تهدیدها باید به فرصت تبدیل شوند.

وی ادامه داد: باید نحوه برخورد با بارش های سیل آسا و سیلاب را بدانیم که برای ما تمرینی باشد تا تهدیدی برای ما نباشد.

وحیدی در خصوص قطع راه های مواصلاتی ۳۴ روستای شهرستان کهجیلویه و بویراحمد گفت: تمامی این محورها باید تا روز شنبه بازگشایی شود و در صورت نیاز به سازوکار از سایر استان ها کمک گرفته شود.

محرابیان وزیر نیرو نیز در تماسی تلفنی و خواستار ۴۰ کیلومتر لوله و ۱۰ مخزن برای تامین مناطق آسیب دیده شبکه آب در اثر سیل شد که مورد موافقت وزیر نیرو قرار گرفت.

وحیدی در گفتگوی تلفنی با وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به خسارت سیل به مزارع پرورش ماهی و همچنین نیاز استانداری به ۳۰ کیلومتر لوله برای آبیاری دو هزار هکتار از برنج، تره بار و صیفی جات، این موضوع را ادامه داد.