افزایش ۵ درصدی جمعیت شهر همدان – مدیریت پایگاه خبری


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; حمدان رضا حاج بابایی، پنجشنبه ۲ تیرماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان گفت: در مردادماه هیئتی از مسئولان آمار کشور سرشماری آزمایشی جمعیت استان را انجام می دهند.

حاجی بابایی با اشاره به سرشماری سال گذشته همدان گفت: بر اساس این سرشماری جمعیت همدان از ۶۷۶ هزار نفر به ۷۰۶ هزار نفر افزایش یافته است که پنج درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: برای برنامه ریزی دقیق باید آمارها را بررسی کنیم.

نماینده مردم همدان و وامینین در شورای اسلامی گفت: نرخ بیکاری باید به طور دقیق مشخص شود چرا که اگر این کار انجام نشود مشکل ما حل نمی شود.

حاجی بابایی با اشاره به برگزاری جلساتی با هیئت دولت تصریح کرد: ضرورت انجام اقدامات مهمی از جمله تکمیل موزه و تپه هوگمتان و برپایی نمایشگاه دائمی در حرم بابا طاهر، پردیس سینمایی همدان، تالار شهر و موزه هنرهای معاصر.

وی با تاکید بر اهمیت تکمیل راه های ارتباطی همدان، خاطرنشان کرد: پروژه مهم تکمیل جاده همدان که از غرعلیصدر و همدان به توییسرکان و از همدان به راه آهن ملایر متصل می شود، از اولویت های استان است که دارای یک اعتبار ۲۰۰ میلیاردی تومان و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه سفر هیئت است و دولت برای استان است.