افزایش اتوبوس ها در تهران قبل از بازگشایی مراکز آموزشی


دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۹:۱۳

بارداری و انتقال ماهانه

تهران (پانا) – معاون شهردار تهران از افزایش تعداد اتوبوس های داخل شهری در تهران قبل از بازگشایی مراکز آموزشی در حاشیه کاروان اتوبوس های خادم الحرمین حسین (علیه السلام) خبر داد. به او).

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهندس مجتبی شافعی در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین اتوبوس جدید ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت گفت: برنامه های مختلفی در حمل و نقل عمومی و انبار PAC داریم. در مورد تامین اتوبوس ها به سمت شهر تهران را دنبال می کنیم. قرار است تعدادی اتوبوس از محل قرارداد وزارت کشور به شهرداری تهران تحویل داده شود و این قرارداد امروز در حال اجراست و وزارت کشور متعهد شده تا پایان این قرارداد ۹۰۰ دستگاه اتوبوس را به شهرداری تهران تحویل دهد. . عمومی.
الشافعی درباره نحوه تامین اتوبوس های جدید گفت: وزارت کشور دو پروژه تحویل اتوبوس را دنبال می کند. یکی از آنها قرارداد با یکی از کارخانه های داخلی است که ۹۰۰ دستگاه از سهم تهران است و امروز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از این قرارداد به شهرهای مختلف کشور تحویل داده می شود و پروژه دیگر از محل تولید ایران خودرو است. شرکت گازوئیل که مجموعاً ۳۵۰ واحد خواهد بود و سهم شهرداری تهران از این تعداد مشخص خواهد شد به زودی.
شافعی اضافه کرد: علاوه بر این طرح های مختلف دیگری نیز برای تامین اتوبوس از طریق بخش خصوصی و تعمیر اتوبوس های پارک شده در حال اجراست و بر اساس دستور شهردار تهران ۲۲۰ میلیارد تومان به شرکت های خصوصی اختصاص یافته است. برای تعمیرات، تعمیرات و تسویه بدهی شرکت واحد اتوبوسرانی پیدا شد و در نظر داریم قبل از بازگشایی مراکز آموزشی و افزایش حجم تردد در شهر، ۵۵۰ دستگاه اتوبوس به شبکه حمل و نقل عمومی شهر تهران اضافه کنیم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره برنامه های این معاونت برای استقبال از جهیزیه و کنترل ترافیک با توجه به بازگشایی مراکز آموزشی گفت: برای ماه جهیزیه و بازگشایی مراکز آموزشی بسیاری از برنامه های مربوط به کنترل ترافیک انجام می شود. اجرا شد و دیروز در این خصوص در استانداری جلسه ای داشتیم.
وی تصریح کرد: در حوزه مدیریت عرضه حمل و نقل یک سری اقدامات انجام شده است و در حوزه مدیریت تقاضا نیز روز گذشته شورای ترافیک استان تهران تصمیم خوبی را تصویب کرد و پیشنهاد داد ساعت کاری ادارات منعطف باشد و اگر طرح تکمیل شده برای اولین بار خواهد بود و در کشور اجرا خواهد شد.
الشافعی افزود: در صورت اجرای این طرح در ماه مهریه کارکنان ادارات می توانند در زمان انتخابی خود در مدت دو تا سه ساعت کار خود را آغاز کنند. این طرح یک روش نوین محسوب می شود که بسیار مورد مطالعه قرار گرفته و در کنار آن ۲۰ درصد برای کارهای اداری از راه دور پیشنهاد شده و به تصویب شورای ترافیک استانداری رسیده است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه علاوه بر اتوبوسرانی، اقدامات مختلفی را در زمینه خدمات مترو و سرویس مدارس برنامه ریزی کرده ایم، افزود: در زمینه ایمن سازی فضاهای اطراف مراکز آموزشی، تعمیر و نصب انواع ایمنی تردد ضروری بود. تجهیزات در اطراف مدارس کار در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران انجام می شود. محتوای آموزشی و فرهنگی در این زمینه نیز تهیه و ارائه می شود.
الشافعی با بیان اینکه در آستانه بازگشایی مراکز آموزشی اقدامات مختلفی برای تاکسی ها و مترو در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در مترو فرصت خرید خودروهای جدید را نداشتیم، اما بخشی از آن را تعمیر کردیم. وسایل نقلیه و آنها را به ناوگان مترو اضافه کرد.” پیش بینی می شود در ساعات پیک تقاضا، فاصله زمانی اعزام قطار را به صورت اضطراری کاهش دهیم.
رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان گفت: به شهردار محترم پیشنهاد داده ایم که سفر دانش آموزان و مدرسه در ۲۰ روز اول مهرماه با مترو رایگان باشد.