افراد مسن غذای کافی دریافت نمی کنند


داشتن رژیم غذایی مناسب و شیوه زندگی سالم به ویژه برای افراد مسن بالای 65 سال ضروری است. به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، بیشتر بیماری هایی که افراد مسن را درگیر می کند ، نتیجه عدم رعایت رژیم غذایی مناسب است. به عنوان مثال ، چربی رژیم غذایی با سرطان پروستات ، روده بزرگ و لوزالمعده ارتباط دارد. بیماری هایی مانند پوکی استخوان و دیابت با رژیم غذایی ، به ویژه ریز مغذی ها در ارتباط هستند. کمبود ریز مغذی ها در افراد مسن به دلیل عواملی مانند کاهش جذب مواد مغذی و تنوع در رژیم غذایی آنها شایع است.

چالش های مربوط به سن در افراد مسن

چالش های مربوط به سن که مانع تغذیه مناسب می شوند:

کاهش آگاهی

هرچه سن شما بالاتر می رود ، حساسیت شما کمتر می شود ، بنابراین هدف از یک محرک به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد. حس بویایی و چشایی با کاهش اشتها کاهش می یابد.
در برخی موارد ، ممکن است در تشخیص غذاهای تازه از غذاهای باقیمانده مشکل داشته باشید زیرا حواس شما مختل شده است. بدون شک ، این برای سلامتی شما مضر است.

عوارض جانبی داروها

برخی از داروها باعث تهوع ، بی اشتهایی و تغییر طعم می شوند. در این حالت ، عوارض جانبی دارو می تواند از خوردن غذا جلوگیری کرده و در نتیجه ، از خوردن وعده های غذایی خودداری کنید.

مسن

سلامت دندان ها

با افزایش سن ، سلامت دهان و دندان اهمیت بیشتری پیدا می کند. مشکلات دهان و دندان شامل از دست دادن دندان ، فشار لثه باعث پوسیدگی دندان ، صدمات دهانی و درد فک می شود.
همه این عوامل جویدن را دردناک و آزاردهنده می کند ، که احتمال خوردن غذاهای سالم در افراد مسن را کاهش می دهد.

کمبود منابع مالی

سالمندان منابع محدودی دارند و بیشتر نگران منابع مالی و پول هستند. بنابراین ، آنها هنگام خرید اقلام غذایی ، مواد غذایی ارزان تری می خرند ، که در بیشتر موارد نیز حاوی مواد مغذی کمتری هستند. این شیوه زندگی منجر به کمبود مواد مغذی بیشتر می شود.

عدم وجود سیستم حمل و نقل

برای رفتن به فروشگاه و خرید غذای تازه باید سوار ماشین شوید و به فروشگاه بروید یا ساعت ها در ترافیک بمانید و ماشین خود را دور از فروشگاه پارک کنید.
اگر هوا بارانی یا برفی باشد ، مشکلات افزایش می یابد زیرا احتمال لغزش و افتادن روی زمین بیشتر است. این فعالیت ها می تواند شما را از رفتن به فروشگاه و خرید غذا منصرف کند.

مشکلات جسمی

افراد مسن با افزایش سن ضعیف تر می شوند ، به ویژه هنگامی که شرایطی مانند آرتروز و معلولیت جسمی دارند. درد و از دست دادن قدرت بدنی می تواند کارهای ساده را پیچیده کند.
انجام کارهای اساسی مانند ایستادن طولانی مدت هنگام پخت غذا ، حمل غذا یا حتی پوست کندن میوه می تواند به کارهای نگران کننده تبدیل شود.

از دست دادن حافظه

از دست دادن حافظه ، زوال عقل و بیماری آلزایمر در افراد مسن بسیار شایع است. یک فرد مسن ممکن است فراموش کند که از برنامه غذایی پیروی کند ، غذا بخورد یا حتی از فروشگاه غذا بخرد. اینها یک چالش غذایی هستند.

با: کپسول ژله شیرین Omega 3 High DHA Vivation آشنا شوید

افسردگی

با افزایش سن ، تغییرات زیادی رخ می دهد (فرزندان شما از شما جدا می شوند و به دلیل مرگ دوستان و عزیزان خود را از دست می دهند و احساس تنهایی می کنند ، به خصوص اگر با فرزندان خود و عزیزانشان زندگی می کنید ، تغییرات جسمی را تجربه می کنید).
همه این مشکلات منجر به افسردگی می شود. افراد مسن می توانند نسبت به سلامت خود بی تفاوت شوند و از خوردن غذا اجتناب کنند. در صورت عدم درمان ، افسردگی می تواند منجر به مشکلات جدی شود.

تنظیم: زهرا محبی
منابع: تغذیه سالمندان

دیدگاهتان را بنویسید