افرادی هستند که فحش و ناسزا ارسال می کنند – پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا;آیت الله سیدمصطفی محقق داماد در یادداشتی درباره وقایع جاری کشور نوشت:

ما شانس خود را در این شهر امتحان کردیم

شما باید خود را از این ورطه بیرون بیاورید

به نوشته جماران، حقیقت این است که من هیچ سودی نمی‌برم، زیرا گاهی اظهارنظر می‌کنم و برایم اهمیتی ندارد، جز این که عده‌ای از بچه‌های زبان بسته یا گرسنه به میدان می‌آیند و شروع به داد زدن می‌کنند. من مانند سخنان علمی که اخیراً مطرح کردم، تشخیص صحیح شهرت و نهی از منکر و بازخوانی آن را پیشنهاد دادم و دیدیم افرادی که در قم خود را روشنفکر معرفی کردند به من حمله کردند. البته دروغ می گویند، بی سواد هستند. زیرا فرد تحصیل کرده این گونه بی ادبانه صحبت نمی کند.

مرحوم پدرم آیت الله محقق داماد می فرمودند: اگر انسان مقام حجت را تقویت کند و جایگاه علمی پیدا کند، مقام ثبوت ثابت می شود.

یک فرد تحصیل کرده هرگز قضاوت تند نمی کند. دیدید که مردم در پاسخ به تبلیغ من که کاملاً خیرخواهانه بود، چقدر بی ادب و توهین کردند، بنابراین من این تجربه را دارم و ترجیح می دهم چیزی نگویم.

افرادی هستند که پست های توهین آمیز دریافت می کنند و مهمترین مرحله در نردبان تبلیغ آنها توهین به دیگران است.

به نظر من دلیلش «کم تحصیلی» است. مدرسه علمیه آموزشی قم بود. افرادی که در این زمینه تجربه دارند باید تحصیلات داشته باشند. اما نه تنها به من، بلکه به حسن سید خمینی و شخصیت های معروفی چون مرحوم آیت الله العظمی صافی گلبیجانی نیز حمله کردند. او در دیدار با رئیس فعلی مجلس چه گفت؟! گفتند ما باید دست به دامان دنیا شویم. این حرف منطقی است اما برخی از بچه های روزه دار به او توهین کردند.

در تاریخ نمی‌توان کسی را که جرأت کرد به آیت‌الله العظمی صافی گلبایجانی توهین کرد و بعد در نهادهای مهمی که با بودجه این کشور اداره می‌شوند، سمت گرفت، بخشید.

بابت این رزرو و ناتوانی شما در انجام دستورات شما صمیمانه از شما پوزش می طلبم و آمادگی پاسخگویی به سوالات زیر را ندارم.