اطلاعیه تغییرات عمده در آزمون دکتری علوم پزشکی ۱۴۰۲


چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۳:۰۰

آزمون - کانکور

تهران (پانا) – هیأت سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از تغییراتی در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی ۱۴۰۲ گروه علوم پزشکی خبر داد.

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در وزارت بهداشت، دو تغییر عمده در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ رخ خواهد داد.

بر اساس این تصمیم، رشته توانایی های تحصیلی از رشته های امتحانی آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۲ گروه علوم پزشکی لغو می شود. دوره زبان انگلیسی نیز شامل سوالات عمومی و تخصصی هر رشته خواهد بود.

دروس و مراحل آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برای ۶۹ رشته علوم پایه پزشکی، یک رشته تخصصی داروسازی و دو رشته تخصصی دندانپزشکی ارائه شد.

عناوین مدارک تحصیلی داوطلبان اعم از دایره المعارف یا گواهی تحصیلی باید دقیقاً مطابق با رشته های شناسایی شده به عنوان مدارک تحصیلی قابل قبول باشد.

بر اساس مصوبه چهل و پنجمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی (۶ اسفند ۱۳۹۷) دارندگان مدرک پزشکی، گواهی تخصص بالینی و یا گواهی فوق تخصص بالینی در رشته هایی که دکتری عمومی پزشکی دارند. از جمله درجات قابل قبول مجاز به شرکت در آزمون مربوطه می باشد.