اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شد – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال هفته گذشته به اتفاق آرا صلاحیت فنی دراگان اسکوچیچ برای ادامه کار به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را رد کردند اما تصمیم گیری نهایی درباره این مربی کروات به جلسه مجمع نمایندگان موکول شد. هیئت مدیره فدراسیون فوتبال.

جلسه امروز (یکشنبه) اعضای هیات مدیره فدراسیون فوتبال در خصوص استقرار نیمکت تیم ملی در مرکز ملی فوتبال ایران برگزار شد و اعضای آن به جمع بندی نهایی رسیدند. بر این اساس دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کرواسی در این سمت باقی ماند.

این اتفاق پیش از این رخ داد، گزینه هایی مانند امیر گلنی، علی دی و کارلوس کی روش به عنوان گزینه های سرمربیگری تیم ملی مطرح شدند.

احسان اصولی پس از دیدار رئیس فدراسیون فوتبال با اعضای کمیته فنی این فدراسیون گفت: در جلسه امروز به صورت مشترک با کمیته فنی صحبت کردیم و نظرات عزیزان را اخذ کردیم و پس از آن اعضای هیئت مدیره بر اساس اجزاء بحث و گفتگو کردند و قرار شد آقای مهندس

وی درباره علت ترک وسط جلسه و بازگشت دوباره برخی از اعضای هیئت مدیره گفت: چون جلسه طولانی بود عده ای برای رفع خستگی بیرون رفتند و ناراحتی نبود. از جهات مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ما در کارنامه خوب دوستان کمیته فنی تردیدی نداریم و از پیشنهاداتشان کمال تشکر را داریم. این موضوع زوایای مختلفی داشت که مباحث فنی مطرح شد و نتیجه این شد.

وی درباره مصاحبه مهدی طارمی که درباره تیم ملی صحبت کرد، اضافه کرد: تصمیم گرفتیم و اعلام کردیم. من مسائل را تحلیل نمی کنم. ما تصمیم قاطع خود را اعلام کرده ایم. اسکوچیچ تا پایان جام ملت های ۲۰۲۳ با ایران قرارداد دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اسکوچیچ فارغ از هر نتیجه ای تا پایان جام ملت های آسیا سرمربی ایران خواهد بود؟ گفت: این بحث جداست. مهمترین مولفه ایجاد اجماع، همدلی و پرهیز از تعارض است. هیئت مدیره بیانیه ای صادر می کند و هر فردی در هر سطحی که بخواهد این موضوع را به هم بزند و تمرکز تیم ملی را بر هم بزند، قطعا طبق قوانین برخورد خواهد شد و از همه شما عزیزان و ملی پوشان خواهشمندیم. تیم و پیشکسوتان همکاری کنند هدف مشترک همه ما برافراشتن پرچم تیم ملی است و همه باید پشت تیم باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیات رئیسه مسئولیت نتایج تیم ملی در جام جهانی را می پذیرد یا خیر؟ وی همچنین گفت: اگر سرمربی غیر از اسکوچیچ باشد، هیات مدیره باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرد. مسئولیت بر عهده هیئت مدیره خواهد بود.

و یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: این انتخاب در نتیجه بررسی های مختلف صورت گرفت. بارها آقای مجدی اعلام کرد که آقای اسکوچیچ سرمربی تیم ملی خواهد شد. بازیکن در تیم ملی سرباز است و هر کدام وظیفه خاصی داریم. ما باید در چارچوب و نقش تعریف شده کار کنیم. اگر کسی بخواهد از این چارچوب خارج شود یا مزاحمت ایجاد کند، راه های قانونی برای مقابله با آن وجود دارد. این تهدید نیست و من از طرف اعضای هیئت مدیره هشدار می دهم.

وی ادامه داد: سمت اصلی از فضای مجازی راه اندازی و به تیم منتقل شد. شورای فدراسیون با دقت تمام جوانب پرونده را بررسی کرد و این بررسی و دقت با نگرانی زیادی انجام شد. هیچ اختلافی بین اعضای هیئت مدیره وجود ندارد. از ابتدا تنها صحبت ما استفاده از همه ظرفیت های فکری بود و همین تفکر ما را به این تصمیم رساند.

اصولی با اشاره به اینکه جایگاه مربی در تیم ملی کاملا مشخص و مشخص است، گفت: این مربی است که بازیکن را انتخاب می کند. نظم بخشیدن به تیم برای ما مهم است. اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی است و تا پایان جام ملت های آسیا با ما قرارداد دارد.