اسپیس ایکس پس از نزدیک شدن کشتی کروز مجبور به توقف پرتاب شد


اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک پس از اینکه یک کشتی تفریحی خیلی نزدیک به ماموریت حرکت کرد، مجبور شد پرتاب موشک برنامه ریزی شده آخر هفته را متوقف کند.

کمتر از یک دقیقه قبل از اینکه موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس روز یکشنبه از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا بلند شود، یک اپراتور اعلام کرد که به دلیل “کشتی در منطقه خطر” متوقف خواهد شد.

جسی اندرسون، مدیر تولید اسپیس‌ایکس، طی یک پخش زنده گفت: «ما یک کشتی مسافربری داشتیم که به سمت منطقه ممنوعه حرکت می‌کرد که گارد ساحلی قادر به پاکسازی آن نبود.

همانطور که اشاره کردیم، فردا یک فرصت پشتیبان داریم، بنابراین فردا یک بار دیگر تلاش خواهیم کرد. وسیله نقلیه هنوز سالم است، محموله سالم است، همه چیز برای بلند کردن به موقع امروز به غیر از برد خوب به نظر می رسید.

پرتاب موشک، که یک ماهواره رصد زمین را به آژانس فضایی ایتالیا می فرستد، پیش از این سه بار به دلیل شرایط نامساعد جوی متوقف شده بود.

پرتاب موشک فالکون 9 اسپیس ایکس در آخرین لحظه به دلیل یک " کشتی در منطقه خطر"
پرتاب موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس در آخرین لحظه به دلیل “کشتی در منطقه خطر” متوقف شد.
پل هنسی/ خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ
این تاخیر نزدیک به آغاز سالی که انتظار می‌رود سال شلوغی برای SpaceX باشد، رخ داد.
این تاخیر نزدیک به آغاز سالی که انتظار می‌رود سال شلوغی برای SpaceX باشد، رخ داد.
خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ

اسپیس ایکس گفت که برای فرصت بعدی فردا، ۳۱ ژانویه در ساعت ۶:۱۱ بعد از ظهر به وقت شرقی آماده می شود.

فلوریدا تودی گزارش داد، سخنگوی پورت کاناورال گفت که گارد ساحلی در حال بررسی این حادثه است. دو کشتی کروز رویال کارائیب قرار بود روز یکشنبه بندر را ترک کنند، اما مشخص نیست که آیا هر یک از کشتی‌ها وارد منطقه ممنوعه شده یا خیر.

این تاخیر نزدیک به آغاز سالی که انتظار می‌رود سال شلوغی برای SpaceX باشد، رخ داد. شرکت ماسک قرار است ۵۲ ماموریت را در سال ۲۰۲۲ راه اندازی کند که بیشترین تعداد از زمان تاسیس شرکت در سال ۲۰۰۲ است.

افزایش فعالیت اسپیس ایکس مورد توجه مقامات بین المللی قرار گرفته است.

شرکت ایلان ماسک قرار است 52 ماموریت را در سال 2022 راه اندازی کند.
شرکت ایلان ماسک قرار است ۵۲ ماموریت را در سال ۲۰۲۲ راه اندازی کند.
پل هنسی/ تصاویر سوپا/ لایت راکت از طریق گتی ایماژ
موشک ایلان ماسک که یک ماهواره رصد زمین را به آژانس فضایی ایتالیا می فرستد، پیش از این سه بار به دلیل آب و هوای نامناسب متوقف شده بود.
موشک ایلان ماسک که یک ماهواره رصد زمین را به آژانس فضایی ایتالیا می فرستد، پیش از این سه بار به دلیل آب و هوای نامناسب متوقف شده بود.
پیتر پارکز/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

جوزف اشباخر، مدیر کل آژانس فضایی اروپا، ماسک را متهم کرد که به طور مؤثر در فضا از طریق ساخت سریع ماهواره‌های فعال «قوانین» را وضع می‌کند، در حالی که مقامات چینی شکایتی رسمی به سازمان ملل ارائه کردند و مدعی شدند که ایستگاه فضایی چین مجبور به انجام اقدامات طفره‌آمیز برای اجتناب است. برخورد نزدیک با ماهواره اسپیس ایکس

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر