استعدادهای بزرگ بعداً باید به همان کشوری خدمت کنند که در آن «نخبگان» شدند.


نتیجه گیری

تهران (پانا) – معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش از برنامه ریزی و تلاش نهادهای ذیربط برای حفظ استعدادهای برتر کشور قدردانی کرد و از دانش آموزان سامبد خواست قدردان این کشوری باشند که در آن نخبه شده اند. آینده.

قاسم احمدی لشکی از مراسم افتتاحیه اولین جشنواره المپیاد ریاضی مدارس تیزهوشان در رامسر با اشاره به اینکه به دلیل مدیریت صحیح شاهد رونق سمپد هستیم، گفت: پویایی که اخیرا در زمینه ای ایجاد شده است که می توان یک ورزش برای دانش آموزان و معلمان یک قدردانی است.

وی ادامه داد: ورزش بسیار مهم است و به اهتزاز درآوردن پرچم کشور به دلیل غرور ورزش در سطح جهانی ارزشمند است و زمانی که اهمیت ورزش در حوزه استعدادهای درخشان مورد توجه قرار گیرد، موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند. “

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: همانطور که می بینیم در کنار نام همه قهرمانان ورزشی کشورمان، نام علی دایی همیشه مطرح است. فردی که در دانشگاه صنعتی شریف درس خوانده و یک ورزشکار نخبه نیز محسوب می شود.

۱۲۵ هزار دانش آموز از کشور سمپادی

احمدی لشکی با اشاره به اینکه ۱۱۳ هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از ۷۰۰ مدرسه تیزهوشان هستند، گفت: از ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز کمتر از ۱۲۵ هزار دانش آموز سمپادی هستند. کدام دانش آموزان در بین بهترین ها انتخاب شدند و این نکته مهمی است.

وی با تاکید بر اینکه با وجود مدارس به شدت مخالفم، گفت: البته مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانات خود اشاره کردند که باید از چند جهت به نخبگان نگاه کرد و وقت و تلاش صرف کرد. . بر روی آنها

نماینده حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به موفقیت دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی گفت: اخیراً ۲۰ مدال طلا در المپیاد جهانی گرفتیم و در المپیاد نجوم اولین بار بود که آمریکا ایستاد. بعد از ایران در رشته ریاضیات زیاد داشتیم و در زیست شناسی چهار اکسپدیشن ما مقام اول جهان را کسب کرد و همچنین در شیمی و فیزیک و … این افتخار به وضوح نمایان بود.

احمدی لشکی افزود: ۲۹ نفر از سمباد جزو ۴۰ نفر برتر کنکور هستند که باید به نخبگان توجه کرد و جایگاه نخبگان را ارتقا داد.

وی با اشاره به نظر یک جامعه شناس ایتالیایی در مورد علاقه به نخبگان، گفت: اگر جامعه نتواند جایی برای نخبگان و افراد برجسته علمی پیدا کند، بدنه جامعه دچار ضعف و عدم تعادل می شود، همانطور که من پدیده را تجربه کرده ام. پرواز در چند سال گذشته البته امسال باید از وزرای علوم و آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکر کرد که تاکید کردند به نفرات برتر کنکور باید بورسیه تحصیلی داده شود و به هیأت علمی شدن آنها فکر کنیم. در واقع برای بهترین ماندن در کشور باید به آنها توجه کنیم.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش به دانش آموزان حاضر در این مراسم اطمینان داد: خارج شدن از کشور و کسب علم از کشورهای دیگر خوب است. اما باید خدمتی در کشور شما باشد، جایی که شما نخبگان امروزی هستید.

وی با اشاره به اینکه مربع های شش گانه برای خطبه در نظر گرفته نشده است، گفت: در شخصیتی مانند حاج قاسم سلیمانی الگوی مربع کامل دیده می شود.

احمدی لشکی خطاب به دانش آموزان سمپادی تصریح کرد: قدر خود را بدانید و برای ساختن ایران اسلامی از جان و دل بگذارید.