از کاردیهان تا فروغی از دیوار سفارت ها بالا بروید و نامه دریافت کنید! پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن سایت خبری مدیریت شده; آره! این تصویر سرنوشت مهربان یکی از سرنشینان سفارت انگلیس را نشان می دهد! علی فروغیپسر بگناق حدادعادل و مدیر انقلابی شبکه سه، البته کمی زودتر در میان مهاجمان بود. سفارت انگلستان (ماجراجویی ۱.۳ میلیون پوندی با جیب مردم را بخوانید) او قابل تشخیص بود و به خاطر نداشتن رزومه چندان مورد انتقاد قرار نمی گرفت. در واقع هیچ منطقی وجود ندارد که بتواند توزیع قدرت در ایران را به وضوح این تصویر توصیف کند.

از دیوار سفارت ها بالا بروید و نامه دریافت کنید!

غافلگیر نشو! این معجزه تکرار تاریخ است. اگر در اوایل انقلاب مهاجمان با بالا رفتن از دیوار سفارت ظاهراً در دهه چهارم انقلاب توانستند وارد چرخه قدرت سیاسی شوند، همین مزیت برای انتصاب مدیران کافی است. بنابراین در دسامبر ۲۰۱۳، گروهی از دانشجویان بسیجی به آنچه «عدم اجرای طرح پارلمان برای محدود کردن روابط با انگلیس» توصیف کردند، اعتراض کردند. سفارت انگلستان در تهران حمله کردند، پرچم کشور را پایین آوردند، شیشه ها را شکستند، ماشین ها را آتش زدند، اموال سفارت را از میز و صندلی گرفته تا عکس و بنر تخریب کردند و مقداری اموال را از سفارت و ۶ کارمند باغ گرفتند. سفارت انگلستان دار قلهق گروگان گرفته شد. گروگانگیری چند ساعت بیشتر طول نکشید، اما عواقب این شورش همچنان گریبانگیر کشور شد. احمد المزینی نماینده مجلس در سال ۲۰۰۹ از ضرر ۲۷ میلیارد تومانی ایران به دلیل حمله نیروهای خودسر به سفارت انگلیس خبر داد. دولت بریتانیا نیز با رقم مشابه ۱.۳ میلیون پوند موافقت کرد.

343935_657

حامیان پشت صحنه

برای بیان این نکته، زیاد از حد نگذریم و از اظهارات مهدی تهرانی، فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرسه در زمان وقوع این حادثه وام بگیریم: «نیروهای بسیج دانشجویی در این حمله و امنیت بسیار تنها نبودند. ” نهادهای اطلاعاتی، سیاسی و دولتی به طور مستقیم و غیرمستقیم نقش داشتند و اکثر جریانات سیاسی به نوعی در امور سفارت دخالت دارند».

وی همچنین به برخی از این نهادها و افراد از جمله «شهرداری تهران، اعضای شورای شهر تهران، برخی نمایندگان مجلس، نیروی انتظامی، بسیج و برخی از کارکنان روزنامه ایران» اشاره کرد و به برخی دیگر اشاره کرد. به گفته فرمانده سابق سازمان بسیج معلمان مرتضی طلاییدر زمان حمله یکی از اعضای شورای شهر تهران با بلدوزر شهرداری مقابل پارک قلهک حضور داشت. اسماعیل کوثری، علی رضا زاکانی و کسی که مداحی می کند برقراری ارتباط بازیگرانی بودند که ادعا می کردند از داستان حمایت می کنند.

حمله به سفارت انگلیس

از سفارت تا مقر!

در جریان انتخابات ۲۰۱۶، اخبار حضور و غیاب حسن کاردیهان در ستاد قالی بافی شنیده شد. اتهام او “رهبری حمله به سفارت عربستان در سال ۲۰۱۴” بود. موضوعی که اسحاق جهانگیری در مناظره های سال ۱۳۹۵ به تمسخر گرفت و گفت: چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند و مانع ورود ۷۰۰ هزار گردشگر شیعه به مشهد شدند که اکنون در ستاد هر نامزدی فعال هستند؟

مجتبی امینی آرامکیاو یکی از مطرح ترین بازیگران فیلم «دلشکسته» بود که تصویرش در حمله به مراکز دیپلماتیک انگلیس منتشر شد. تا پایان دهه نود به واسطه ساخت دو فصل از سریال «گاندو»، بازتاب نظراتش در توییتر و پیوستن به هیئت مدیره مؤسسه فرهنگی هنری شهید افنی، چندان در اخبار اصولگرا شناخته شد. ۱۴۰۰ شمسی ریاست اداره فرهنگی ستاد را بر عهده گرفت و ابراهیم رئیسی را منصوب کرد. این کتاب احتمالاً برای امین من برای سالهای آینده برکت خواهد بود!

photo_2022-08-02_22-15-48

یک حمله و سالها شهرت و ثروت

چهره های آشنا در عکس های روز حمله به سفارت انگلیس در قلهک فراوان است. البته این آشنایی در طی سالیان متمادی و در قالب قرارهای ساختارمند شکل گرفته است. حسین دلریاناز جمله این چهره ها می توان به وزیر سابق دفاع و امنیت خبرگزاری تسنیم اشاره کرد.

photo_2022-08-02_22-15-47

طبق ادعا مهدی تهرانی– رهبر جمعیت دانشجویی در دانشگاه تربیت مدرسه در سال ۱۳۶۹. وحید شکریمدیرکل امور رسانه ای معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی ریاست جمهوری (احمدی نژاد) و رئیس ستاد انتخابات مشایی در حمله به سفارت انگلیس حضور فعال داشتند. پس از آن به همراه منصور واعظی به سادیسما رفت.

photo_2022-08-02_22-15-48 (2)

البته از تهران حسین القادیانی همچنین از وی به عنوان یکی از عوامل فعال در حمله به این سفارت یاد شده است. القادیانی که در سال ۹۰ مسئولیت بسیج دانشجویی را بر عهده داشت، در «بسیج علمی و پژوهشی» و سپس به ریاست «سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری» منصوب شد. مکانی که ظاهراً برای انتخاب نان تست استفاده می شود.

سید حسین میر اسماعیلی او همچنین یکی دیگر از شخصیت هایی است که از تصویر او در هنگام حمله استفاده شده است سفارت انگلستاننمایه شده است. وی در سال ۱۳۷۷ به عنوان مدیر روابط عمومی منطقه چهار شهرداری تهران منصوب شد.

photo_2022-08-02_22-15-45

در همین حال منابع غیر رسمی حضور فعال دارند محمد صالح مفتح، روزنامه نگار و نایب رئیس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر و آقای بویان حسین پورفعالان جناح راست نیز در توییتر درباره حمله به سفارت انگلیس صحبت کردند. این در حالی است که مفتح اخیرا حضور خود را در حساب توییتر خود بی برنامه و بی برنامه معرفی کرده است.

مدیریت ریاست جمهوری و پاداش های مستمر

گفته شده که علی جمشیدی او همچنین یکی از حاضران در حمله به سفارت انگلیس در سال ۲۰۱۰ بود. مسیری که او را به سمت دبیری سیاسی روزنامه «فریختجان» (وابسته به دانشگاه آزاد)، دبیر سازمان فدراسیون اسلامی سوق داد. انجمن های دانشجویان مستقل سراسر کشور و معاون اجرایی شرکت «بهنوش» و مدیرعامل شرکت «بهنوش». شرکت «زمزم» در دولت رئیس جمهور. شرکت «زمزم» در حال حاضر متعلق به بنیاد مصطفی است و شامل ۱۶ شرکت می باشد.

فاتحان از عربستان تا انگلستان

الغریب برخلاف حمله به سفارت عربستان در سال ۲۰۱۴ و اعتراض به اعدام شیخ نمر، یکی از فقهای شیعه که در آن ۴۰ نفر در حمله به سفارت انگلیس دستگیر و محاکمه شدند، نه تنها هیچ کس تحت تعقیب قرار نگرفت، اما غرامت این رویه توسط بیت المال پرداخت شد و پاداش گرفت. برخی مهاجمان مانند فروغی با نشستن در پست مدیریتی و خاموش کردن صداهای بی‌طرفانه دست به کار می‌شوند. یکی مثل علیرضا زاکانی که اشغال سفارت در آن زمان را «غضب مقدس» توصیف کرد، با مدرک پزشکی هسته‌ای شهردار تهران شد تا تیم رسانه‌ای او نمایشگاه عکسی را از گل‌خانه‌اش راه‌اندازی کند!