از عمان برای دستیابی به توافق در مذاکرات برجام حمایت کنید


در گفت و گوی تلفنی شاهزاده عبدالله و همتای عمانی اش آمده است.

سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۳:۴۹

امیر عبداللهیان

تهران (پانا) – وزیر امور خارجه عمان در گفت و گوی تلفنی با امیر عبداللهیان از دستیابی به توافق در مذاکرات برای رفع تحریم ها و برآورده شدن خواسته های مشروع ایران حمایت کرد.

آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امشب (سه شنبه) ۱۳ مردادماه با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل دوجانبه و برخی مسائل تلفنی گفتگو و تبادل نظر کرد. مسائل منطقه ای و بین المللی.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام آیت الله رئیسی به هیثم بن طارق سلطان عمان، از نگاه مثبت این کشور به توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای تشکر و قدردانی کرد.

امیر عبداللهیان با اشاره به ابتکارات طرف ایرانی برای باز نگه داشتن پنجره دیپلماتیک، با تاکید بر تحولات اخیر در مذاکرات لغو تحریم ها، خاطرنشان کرد: مرحله نهایی توافق به عناصر واقع گرایی و انعطاف طرف آمریکایی و جمهوری اسلامی بستگی دارد. ایران برای دستیابی به یک توافق پایدار و قوی کاملا جدی است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران به امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان اهمیت می دهد و با درک خود از مسائل و مشکلات کنونی انرژی در جهان تاکنون ابتکارات مختلفی را انجام داده است.

بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان نیز در این تماس تلفنی با اشاره به ارزیابی خود از طرف های مختلف مذاکره کننده در وین، نظر کشورش مبنی بر لزوم دستیابی به توافق در مذاکرات را تایید کرد و گفت: معتقدیم: که همه طرف ها خواستار رسیدن به توافق نهایی هستند و فرصت طلایی برای دستیابی به توافق فراهم شد.

وزیر امور خارجه عمان خاطرنشان کرد که عمان همواره از دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات و برآورده شدن خواسته های مشروع ایران حمایت می کند.