ادعای جالب رئیسی/ زری پور نخست وزیر: می خواهیم مردم را از دست فیلترشکن ها راحت کنیم – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن سایت خبری مدیریت شده; عیسی زریبور امروز در حاشیه همایش توانمندی های شبکه ملی اطلاعات که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات مبانی روشن، برنامه و شاخص های مصوب دارد و اکنون بسیج شده ایم. تکمیل راه اندازی شبکه ملی اطلاعات با تمامی امکانات وزارت ارتباطات. شبکه ملی اطلاعات چیزی نیست جز شبکه ای پرسرعت، باکیفیت و امن که در آن محتوا و خدمات متنوعی عمدتاً محلی و باکیفیت ارائه می شود. این شبکه برای تسهیل زندگی و بهبود کسب و کار در دسترس افراد است.

وی با اشاره به لزوم دستیابی به سرعت ده برابر و صدها برابر سرعت نسبت به شرایط فعلی گفت: این کار با اجرای یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات که پروژه فیبر نوری منازل است محقق می شود. و خانه ها کسب و کار. شبکه ملی اطلاعات وضعیت مثبتی دارد و به خوبی در حال پیشرفت است. در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی گزارش پیشرفت کار را به روسای ادارات و شورای عالی فضای مجازی ارائه کردیم و بر اساس شاخص هایی که با مرکز ملی به دست آوردیم تاکنون ۴۴ درصد پیشرفت داشته ایم و امیدواریم تا پایان سال با افزایش ۶۵ درصدی این میزان محقق شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز فناوری اطلاعات به زیرساختی برای زندگی مردم تبدیل شده و در تمام ابعاد زندگی مردم نفوذ کرده است و در مرحله ای هستیم که در خدماتی که به مردم ارائه می شود جان مردم ضروری است. در زمینه فناوری اطلاعات و در فضای مجازی، بنابراین تامین امنیت فعالیت افراد در این فضا یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید با آن دست و پنجه نرم کنیم.

زریبور افزود: عوامل وقوع جرم در این فضا باید از بین برود و از ابزارهای فنی و زیرساخت های قانونی برای حفظ حریم خصوصی افراد در این فضا استفاده شود. امنیت در حال حاضر در فضای مجازی یک الزام است، همانطور که امنیت در فضای واقعی یک الزام است و اگر وجود نداشته باشد، شرکت ها نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند. امروزه شاهد انبوهی از تجهیزات ساخت داخل در حوزه امنیت بوده ایم و باید تلاش کنیم تا هر روز کیفیت آن را ارتقا دهیم و بازاری برای عرضه محصولات آن در داخل کشور و سایر کشورها ایجاد کنیم. تبدیل شدن به یکی از کشورهای پیشرو در زمینه امنیت.

وی در پاسخ به سوالی درباره کارآمدی ۸۰ درصدی فیلترشکن ها و افزایش این میزان استفاده به دلیل اختلالات اینترنت، گفت: اختلالات گسترده شبکه را تکذیب می کنیم. اقدامی که ما برای فعال کردن SafeSearch انجام داده‌ایم هیچ تأثیری بر هیچ سرویس دیگری نداشته است، و اگر کسی مدرکی دارد، لطفاً موردی را ارائه دهد که هنوز ارائه نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه استفاده از فیلترشکن ها را موضوع مهمی دانست و گفت: اکنون بسیاری از گوشی های هموطنان ما آلوده به بدافزار هستند و راه ورود به این بدافزار فیلترینگ و دور زدن VPN است. ابزار. برنامه ما در وزارت ارتباطات کاهش نیاز مردم به فیلترشکن است و برنامه ای برای آن تنظیم شده است که در زمان مناسب اعلام می شود تا مردم نیازی به فیلترشکن نداشته باشند و خدمات مورد نیاز آنها راه اندازی شود. با فیلترشکن آن را به حداقل برسانید، زیرا بسیاری از افراد به دلیل استفاده از فیلترهای ضد فیلتر، روی گوشی، تبلت و لپ تاپ خود ویروس دارند.

زریبور همچنین خاطرنشان کرد: طرحی در زمینه بومی سازی کابل های فیبر نوری در پروژه FTTx داریم که هم اکنون از خارج از کشور وارد می شود و قطعا از ظرفیت داخلی در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

وی درباره قطعی اینترنت چند روز پیش نیز گفت: همان طور که اشاره کردم فرسودگی کابل های فشار قوی در مجتمع ساختمانی شرکت ارتباطات زیرساخت عامل قطعی اینترنت اخیر بوده است و مسئولان باید آن را بررسی می کردند. . کابل ها باید قبل از قطعی تعویض و تعویض شوند و اینکه این اتفاق نیفتد حتما بررسی می شود.

آنطور که سیدالحسن فیروزآبادی – دبیر شورای عالی فضای مجازی – درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: نمایه سازی ما برای اینکه بتوانیم میزان پیشرفت کار و ساعات کار کارشناسان را ارزیابی کنیم به صورت مشترک توسط مرکز ملی فضای مجازی و وزارتخانه انجام شد. مخابرات. امیدواریم اهدافی که در نظر گرفته ایم با گام های محکمی که باید برداشته شود محقق شود و بودجه اختصاص یافته به وزارتخانه تامین شود و بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.