آیا مهدی تریمی، جهان بخش، حجسفی و انصفری از تیم ملی جدا می شوند؟ پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن سایت خبری مدیریت شده; در کمتر از ۴ ماه تا شروع جام جهانی، تیم ملی فوتبال ایران عجیب ترین روزهای خود را سپری می کند. هرج و مرج گسترده با بی میلی اتحادیه فوتبال تشدید شد. ترکیب مشخصی بین دو گروه از بازیکنان تیم ملی که روی قوز بودند وجود داشت. عده ای از اسکوچیچ حمایت کردند و برخی به او حمله کردند. در نتیجه شرایطی پیش آمد که هر چقدر مردم شعار اتحاد و پایان دو جناح بدهند، هیچکس باور نمی کند. بعید به نظر می رسد که چنین وضعیتی بدون “قربانی” به پایان برسد. اگر دراگان اسکوچیچ در تیم ملی روی نیمکت بماند و قرار باشد ترکیب نهایی را برای جام جهانی ۲۰۲۲ آماده کند، واقعا بعید است که شاهد برعکس شدن اتفاقات این دوره در زندگی او نباشیم. انتخاب ها البته حدس زدن تصمیمات سرمربی کروات بسیار سخت است اما این احتمال جدی وجود دارد که دو کاپیتان تیم ملی قربانیان اصلی اختلافات اخیر خوانده شوند.

توریمی و جهانبخش؟ بسیار بعید است

طی چند روز گذشته گمانه زنی های بسیار جدی مبنی بر اینکه اسکوچیچ تا جام جهانی در سمت خود بماند، مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش را با خود به قطر نخواهد برد، مطرح شده است. با این حال باور اینکه سرمربی تیم ملی چنین تصمیمی بگیرد بسیار سخت است. شاید در فضای احساسی ایجاد شده خیلی ها چنین انتظاراتی از اسکوچیچ داشته باشند. حتی داستان طارمی و اسکو با داستان ام ژاک و اریک کانتونا مقایسه شده است، اما ما واقعاً می دانیم که گرفتن چنین تصمیمی آسان نیست. طارمی را بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال ایران می دانند و برای کارلوس کی روش با چنین روحیه اقتدارگرا و تهاجمی سخت بود که به نام او خط و نشان بکشد چه برسد به اسکوچیچ. علیرضا جهانبخش که به نظر می رسد در اقدامات اخیر علیه کادر فنی همراه و شریک طارمی بوده نیز زیر تیغ قرار دارد. ممکن است حذف آن آسان تر به نظر برسد، اما بعید است اسکو این گزینه را در نظر بگیرد. جهانبخش در تمام این مدت بازیکن ثابت و مورد علاقه سرمربی کروات بود و در دیدارهای مقدماتی ۵ گل برای تیم ملی به ثمر رساند.

فرد الحجفی و انصاری؟ اصلا بعید نیست

از سوی دیگر دو بازیکن مهم و با سابقه دیگر نیز جزو کاپیتان های تیم ملی محسوب می شوند و از قضا به شکلی غیرمنتظره از حریفان ایسکو حمایت کردند. آن دو نفری که پایگاه اجتماعی آنها را نمی توان با مهدی طارمی مقایسه کرد کریم انصاری فرد و احسان حجسفی هستند. کسانی که با اتفاقات اخیر شاید واقعا رنگ جام جهانی را نبینند. بازیکنان نقش بسیار کمی در ایده ها و اقدامات تاکتیکی اسکوچیچ داشتند و به نظر می رسد دلیل اختلاف آنها با سرمربی تیم ملی همین بوده است. کریم که اخیراً به اردوها دعوت نشده است و در مورد الحجافی نیز بعید است که اخراج احتمالی او با اعتراض و مقاومت افکار عمومی مواجه شود. هر دو بازیکن ۳۲ ساله هستند و حالا رقبای جدی در تیم ملی دارند. کریم حتی در غیاب طارمی و آزمون هم به میدان نرفت و الحجفی در دیدارهای تیم باشگاهش اغلب روی نیمکت حضور دارد. در نتیجه دور از ذهن نیست که سرمربی کروات با حذف حریفان خود در تیم کم کند و به بازیکنان مطمئن فرصت حضور در اردو را بدهد. آیا حجصفی و انصافار از مهم ترین افرادی هستند که تا ۴ ماه دیگر از بازنشر این خبر پشیمان می شوند؟