آیا متفورمین دارویی برای کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم نمی تواند منجر به کاهش وزن شود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند بیشترین کاهش وزن را دارند.

همچنین ، هرگونه کاهش وزن ممکن است فقط در حین مصرف دارو ادامه یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی در حالی که هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به آرامی هر وزنی را که از دست داده اید به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن کم می کند اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک برای کاهش وزن متفورمین تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، در صورتی که متفورمین به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر شما دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین هنگامی که فرد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت نیست ، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA این دارو با متفورمین به عنوان کمکی برای کاهش وزن تأیید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید زیرا هنوز عوارض جانبی یا مزایای آن کاملاً شناخته نشده است و یک داروی لاغری نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک لاغری و زیبایی آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید