آموزش و پرورش: به دلیل شرکت در رویدادهای اخیر اخراج نشدیم/گفتگو و اطلاع رسانی برای اولیای دانش آموزان صرفا جنبه اطلاع رسانی داشت – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; محمدمهدی کاظمی امروز در نشست خبری خود با موضوع «طرح جهیزیه و بازگشایی مدارس» تاکید کرد: امنیت در هر کشوری یکی از خطوط قرمز است و توجه به این موضوع مورد تایید همه کشورهاست. ما باید به همه دانش آموزان آموزش دهیم و اگر تعداد کمی از ۱۶ میلیون دانش آموز ما بخواهند حرکتی انجام دهند، باید برای آن دانش آموزان هم فرصت تحصیل فراهم کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا دانش آموزی به دلیل متاثر شدن از ناآرامی های اخیر اخراج شده است؟ وی تاکید کرد: هیچ دانش آموزی در این زمینه اخراج نشده است. اگر برای یکی از این دانش آموزان مشکلی پیش بیاید، خود را ناگزیر می دانیم که برای آموزش او تلاش کنیم. دانشجو در این زمینه اخراج نشد. اگر تحت تاثیر قرار گرفت و حرکتی کرد باید به او اطلاع دهیم. در این راستا هنوز هیچ دانشجویی اخراج نشده است.

ما به دلیل شرکت در رویدادهای اخیر اخراج نشده ایم

گفتگو و اطلاع رسانی برای والدین دانش آموزان صرفا جهت اطلاع رسانی بود

کاظمی در پاسخ به این سوال که آیا این دانش آموز به دلیل عدم نظم و انضباط و انجام فعالیت های مرتبط با اغتشاشات اخیر با «اخراج موقت» مواجه شده است، تاکید کرد: بحث و تبادل نظر و اطلاع رسانی به اولیای دانش آموزان صرفاً جهت اطلاع رسانی است و ما می گوییم. به هیچ چیز به عنوان اخراج فکر نکنید.» ما تایمر نداریم حتی وزارت آموزش و پرورش خود را موظف می داند تا قبل از بازگشایی مدارس برای دانش آموزانی که با مشکل و حادثه مواجه شده اند نهایت تلاش خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه جوانان ما پیرو مکتب امام حسین(ع) هستند و انتظار بزرگی دارند و این را در تعداد زیاد جوانان و نوجوانان در موکب اربعین می بینیم، تصریح کرد: استکبار از طریق جنگ رسانه ای و از طریق رسانه ها سعی در بزرگ نمایی و بزرگ نمایی دارند. تقویت. گاهی اوقات، فرآیندهای برچیدن توسط برخی افراد در کشور آغاز می شود. برخی از این خبرها که گاه در این ایام شکل گرفت، اخبار کذب و اغراق آمیز بود.

دختران در مقایسه با پسران در مقطع راهنمایی ترک تحصیل می کنند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره آمار ترک تحصیل دانش آموزان دوره متوسطه توضیح داد: تا زمانی که ثبت نام دانش آموزان پایه نهم برای پایه دهم قطعی نشود، نمی توان آمار ترک تحصیل را اعلام کرد. آنچه وجود دارد نشان می دهد که تعداد دانش آموزان ما نسبت به سال قبل افزایش یافته است و میزان ارتقاء و انتقال از متوسطه اول به دوم در بین دختران بیشتر است، یعنی دختران در مقایسه با پسران در دبیرستان ترک تحصیل می کنند. . .

به گفته کاظمی، ۷۹ هزار دانش آموز در سه مقطع فنی و حرفه ای نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: می توان گفت تعداد دانشجویان واحد فنی و حرفه ای ما در دوران انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است. در مجموع یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲۸ دانش آموز در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم فنی و حرفه ای تحصیل می کنند و از این تعداد ۳۸۷ هزار و ۸۹۵ نفر در پایه دهم تحصیل می کنند که بیشتر از پایه دهم است. سال گذشته با افزایش حدود ۷ هزار نفری مواجه هستیم.

ثبت نام پایه دهم همچنان ادامه دارد

کاظمی با تایید اینکه ثبت نام دانش آموزان پایه دهم همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: ۹۳ درصد دانش آموزان در پایه دهم ثبت نام کرده اند و ثبت نام همچنان ادامه دارد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره سهم رشته های مختلف در مقطع متوسطه توضیح داد: در بین رشته ها، سهم رشته های علوم انسانی بیشترین است. بعد رشته تجربی و بعد ریاضی و بعد معارف اسلامی.