آماده سازی مترو برای آغاز سال تحصیلی جدید


شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۰۹

اصلی

تهران (پانا) – مدیرعامل شرکت راه آهن کلانشهر تهران و حومه از افزایش ظرفیت مترو همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

مهدی شیست عسل در گفت و گو با خبرنگار پانا، با بیان اینکه متروی تهران به دلیل شرایطی که در گذشته داشت به شدت فرسوده شده است، اظهار داشت: متروی تهران در گذشته بسیار فرسوده است که این امر باعث افزایش خسارت و احتمال وقوع تصادف می شود.

منابع فعلی شهرداری جوابگوی نیاز مترو نیست

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای نوسازی سیستم های سیگنالینگ مترو پس از حادثه در خط ۵ مترو، گفت: تاکنون هفت ماه از این حادثه می گذرد، تلاش کرده ایم منابع کافی برای متروی تهران برای رفع مشکلات انباشته آن فراهم شود. مترو تهران در شرایطی که منابع فعلی شهرداری ناکافی است.

شیشه عسل تصریح کرد: دولت ها منابعی را برای حمایت از حمل و نقل عمومی در نظر می گیرند و ما منتظر تحقق این منابع برای رفع نیاز مترو هستیم. در جلسه هفته گذشته شورای تهران، مجوز بستن قرارداد چهار هزار میلیارد تومانی مترو بررسی شد.

مدیرعامل یک شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه تهیه فهرست نیازهای مترو مستلزم اعتبارات کلان است، گفت: برای حل مشکلات مترو باید یک فرآیند و سازوکار بلندمدت تعریف کرد، کار آسانی نیست، کار فکری است. که بعد از پنج یا شش ماه باید ناوگان مترو تهران را اصلاح کرد این کار مرحله به مرحله در حد درآمد فعلی انجام شد و منابع اولیه ای که داشتیم در حال حاضر بخش زیادی از چرخ های مترو تهران صرفه جویی شده است. و بارگیری شده؛ همچنین در خطوط درون شهری به ویژه در خط پنجم که سه قطار علاوه بر ۲۷ دستگاه خودرو تعمیر و به ناوگان بازگردانده شده اند که نسبت به امروز ۳۰ درصد می تواند تعداد مسافران افزایش یابد. بیایید ناوگان را درست کنیم تا در آن زمان آماده باشد.”