آخرین آمار قربانیان سیل در کشور


جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۴:۴۶

باران سیل آسا دور شهرستان پردیس

تهران (پانا) – رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: براثر سیلابی که در چند روز گذشته کشور را درنوردید، ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند و به ۱۴ هزار مصدوم در مناطق سیل زده امداد رسانی شده است.

مهدی ولی پور افزود: بر اثر بارندگی در روزهای اخیر ۱۴ شهروند در سیستان، بلوچستان، تهران و استان های مرکزی جان باختند و ۱۱ نفر در استان های تهران و چهار محال بختیاری مفقود شدند.

وی گفت: شب گذشته سیل زرین دشت فیروزکوه خسارت شدیدی به منازل و ساکنان منطقه وارد کرد و چند نفر در آن منطقه جان باختند.

ولیبور افزود: تعداد دقیق قربانیان به دلیل قطع ارتباط اعلام نشده است اما نیروهای امدادی برای جستجو و نجات در منطقه حضور دارند.

وی گفت: به دلیل بسته بودن جاده ها، اقلام امدادی لازم از طریق راه آهن و بالگرد به مناطق سیل زده فیروزکوه ارسال می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در روزهای گذشته ۱۸ فرمانداری، ۱۰۰ شهر و بیش از ۳۰۰ روستا در کشور دچار سیل شده اند و عوامل هلال احمر در عملیات جست و جو و نجات، حمل و نقل حضور دارند. مردم به مناطق امن و همچنین ارائه مسکن.” آنها به قربانیان کمک های اضطراری ارائه کردند.

وی افزود: تاکنون ۳ هزار نیروی امدادی هلال احمر در قالب ۶۰۰ تیم عملیاتی توانسته اند به ۱۴ هزار مصدوم در مناطق سیل زده امداد رسانی کنند و بیش از ۳ هزار نفر را اسکان اضطراری کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: امروز در استان های یزد، تهران، اصفهان و کرمان سیل خواهیم داشت و به همین دلیل امدادگران جمعیت هلال احمر برای امداد رسانی در این مناطق حضور دارند.